Před synem Martina Dejdara zamkněte dcery na zámek. Ukážeme vám, jak skvěle vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Martin Dejdar
Zdroj: Profimedia

Děti slavných to nemají v životě jednoduché. Své o tom ví i syn Martina Dejdara Matěj. Několik let se snažil prosadit jako hokejista v zahraničí, ale bohužel se to nepodařilo. Zdravotní komplikace nakonec jeho sen zašlapaly úplně. Bude z něj také herec, nebo se vydá jiným směrem?

Úspěšný český herec a dabér Martin Dejdar se narodil v roce 1965 ve Vysokém Mýtě. Tatínek měl velmi zajímavé povolání, byl námořníkem. Díky tomu se Martin už jako malý chlapec podíval do různých koutů světa.

Světoběžník se vydal do Prahy

Plavení po moři ho ale moc nebavilo a poté, co dostudoval chrudimské gymnázium, se vydal do Prahy, kde absolvoval DAMU.

Ihned po dokončení studií získal možnost nastoupit do divadla Studio Ypsilon. Společně s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem se stali ikonami divadla. Netrvalo dlouho a úspěšný začínající herec dostal příležitost i ve filmu.

V devadesátých letech se mu začalo dařit na všech frontách. V roce 1994 se oženil a šel z role do role. Nejdřív zazářil v komedii Šakalí léta a později zase jako bývalý letec Maděra v úspěšném seriálu Zdivočelá země.

Jeho hlas je už neodmyslitelně spojen s animovanou postavičkou Bárta Simpsona z legendárního seriálu Simpsonovi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Matej Dejdar. (@dejdar_matej)

Rodina na prvním místě

S manželkou přivedli na svět dvě děti. Staršího syna Matěje a mladší dceru Sáru. Ačkoliv se jim dařilo, média si na úspěšném herci občas smlsla, a tak se rodina rozhodla odcestovat do zahraničí.

Syn Matěj se zde začal věnovat hokeji, což byl mimo jiné i velký sen jeho otce Martina. Začínal v nižších soutěžích a snil o tom, že se dostane do NHL.

Bohužel se tak nestalo a Matěj se po pár letech vrátil s nepořízenou. Snu o hokejové kariéře se ale nechtěl vzdát a rozhodl se pokračovat v České republice. Bohužel ho ale zradilo zdraví. Se dvěma zlomenými obratli už opravdu nemohl pokračovat.

Syn se zatím hledá

Rozhodně ale má světu co nabídnout. Párkrát už se objevil v menších rolích před kamerou a vypadá to, že něco z otcova talentu přece jen zdědil.

Herectví ale asi nebude ten správný směr. Matěj by chtěl dostudovat vysokou školu a v mezičase se snaží pomáhat v rodinném podnikání.

Po otci Matěj zdědil hlavně vzhled. Tmavovlasý krasavec je ale už nějaký pátek zadaný. Jeho přítelkyní je slovenská modelka Sofie Sekelová. Společně se pustili do byznysu a navrhují kolekci tepláků. Uvidíme, v jakém oboru se nakonec uchytí.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články