Michal Suchánek před 50 lety vypadal jako Tomáš Holý s modrýma očima. Z této dechberoucí podoby se vám podlomí kolena

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Suchanek Michal
Zdroj: Profimedia

Michal Suchánek je dnes známý především jako člen skvělého komediální uskupení se svým dlouholetým kamarádem Richardem Genzerem. Ačkoliv už je z něj prošedivělý muž v letech, jako dítě byl doslova andílek, který se díky své tváři dostal k filmu.

Narodil se v roce 1965 ve východočeském Jičíně. Většinu dětství ale strávil v nedaleké vesnici jménem Sobotka. Má staršího bratra Vladana, který se později stal výtvarníkem.

Andílek z malé vesničky

Tatínek Jaroslav je bývalý známý sportovní komentátor, možná právě díky němu si Michal vybudoval kladný vztah ke sportu. Má rád fotbal, hokej a lyžování.

Dnes je z něj věrný fanoušek HC Slavia Praha a SK Slavia Praha.

Jako malé dítě byl Michal až neuvěřitelně roztomilý. Díky své andělské tvářičce se už ve čtyřech letech objevil na titulní straně tehdy úspěšného časopisu Vlasta.

Během své základní školní docházky se s rodinou přestěhoval do Prahy, kde ho zpočátku trochu štvalo, že je synem slavného otce. Nakonec to byl ale právě tatínek, kdo ho nasměroval k herectví.

Z titulky časopisu se dostal k filmu

V roce 1973 se poprvé objevil před kamerou v televizní komedii Kukačky. Poté si ho režisér Antonín Moskalyk vybral do hlavní role ve filmu Pozdní léto, kde ztvárnil chlapce z dětského domova, který se dostane do nové rodiny.

Stala se z něj dětská filmová hvězda a následovaly další role. V rodinné komedii Terezu bych kvůli žádné holce neopustil se objevil jako člen klukovské party a zahrál si i v dětském sci-fi seriálu Spadla z nebe.

Herectví ho bavilo a rozhodl se, že půjde studovat na pražskou konzervatoř. V roce 1982 přišla jedna z nejznámějších rolí v oblíbeném filmu Sněženky a machři. Jako Karel Mácha se zamiloval do Mariky, dcery svého třídního. Ačkoliv už byl teeneger, se svým vzrůstem stále působil jako malý kluk.

Předurčen pro role mladíků

Právě jeho malá postava a dětský obličej ho předurčovaly do rolí mladších mužů, než ve skutečnosti sám byl. Důkazem je i film Stav ztroskotání, kde v osmnácti letech zahrál deváťáka.

Konzervatoř dokončil s několika pauzami v roce 1988 a poté se přesunul do divadla. Nikdy ale nenastoupil do stálého angažmá, protože ani nemusel.

Pravidelně dostával role ve filmech a po roce 1989 chvíli zkoušel podnikat v pohostinství.

Nakonec se ale vrátil k filmu, začal se angažovat i jako tvůrce různých pořadů a na přelomu tisíciletí společně s kamarádem Richardem Genzerem dali dohromady komediální parodický pořad Tele Tele.

Od té doby už působí hlavně jako komik a jde mu to skvěle.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články