Pohádkový princ Jan Čenský se pochlubil fotkou z mládí. Jeho soví vzezření vás zaručeně pobaví

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jan Censky
Zdroj: Profimedia

Nejznámější pohádkový princ Jan Čenský v mládí zaujal hlavně svou krásnou tváří. Když ale chtěl, uměl ji skvěle maskovat a předvést své dovednosti, jako je třeba hra na klavír. Oblíbený český herec letos oslaví životní jubileum, ale rozhodně nepatří do starého železa.

Narodil se v roce 1961 v Praze. V dětství navštěvoval Chlapecký sbor Pražského mužského sboru FOK. Není se tak čemu divit, že jeho studijní kroky zamířily na Státní konzervatoř v Praze, kde absolvoval hudebně dramatický obor.

Do školy chodil například s Lukášem Vaculíkem nebo Ondřejem Vetchým. Už během herecké přípravy se začal objevovat na divadelních prknech a později také před kamerou.

Už při studiích pilně pracoval

Koncem osmdesátých let si zahrál v oblíbených seriálech Zkoušky z dospělosti a Bakaláři. V prvním zmíněném si navzdory svému pozdějšímu škatulkování do rolí hezounů zahrál zápornou roli.

Jeho neokoukaná mladá tvář byla pro diváky velmi zajímavá, a proto se mu začaly doslova hrnout další role. V roce 1979 se poprvé objevil jako princ v pohádce Bílá kočička.

Princ osmdesátých let

Mnohem větší úspěch pro něj znamenala o rok později pohádka Princové jsou na draka. Ta se těší velké popularitě dodnes.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan Čenský (@jan.censky)

Následovaly další postavy krásných a urozených princů v pohádkách Koloběžka první, O princezně, která ráčkovala, O nejchytřejší princezně a Anička s lískovými oříšky. Vzhledem k této vytíženosti dokončil konzervatoř až v roce 1983.

Ve filmech se objevoval o poznání méně, ale přesto se zapsal především rolí Hynka v komedii Když rozvod, tak rozvod.

Krása ho vždy obklopovala

Od devadesátých let do portfolia svých schopností zařadil taký moderátorský um. Nebylo se čemu divit, že jako představitel mnoha princů zakotvil za moderátorským pultíkem při volbě královny krásy.

Letos v květnu herec oslaví šedesáté narozeniny. Ačkoliv se už z postav princů přenesl do rolí králů, pořád vypadá velmi dobře a rozhodně byste mu tento věk netipovali.

Ani na stará kolena nezahálí a stále je pracovně aktivní. Aby potěšil fanoušky, založil si koncem loňského roku instagramový účet a nedávno na něm sdílel snímek z mládí.

Za silnými brýlovými obroučky a hustou ofinou byste krásného prince nehledali.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články