Petra Nárožného znáte. My vám ukážeme jeho krásnou dceru a ještě hezčí vnučky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Petr Narozny
Zdroj: Profimedia

Petr Nárožný se ve světě divadla a filmu pohybuje už desítky let. Oblíbený herec za svou kariéru ztvárnil nespočet významných rolí v oblíbených komediích i pohádkách. Na roli dědečka si ale musel počkat celkem dlouho.

Letos v dubnu oslaví známý český herec Petr Nárožný už třiaosmdesáté narozeniny. Rodák z Prahy už jako dítě hrál v ochotnickém divadle.

Nejdříve vystudoval stavební inženýrství, ale tato profese ho nenaplňovala, a tak se skrze moderování a komické výstupy v divadle Semafor s Luďkem Sobotou a Miroslavem Šimkem dostal k herectví.

Stavebnictví ho nebavilo

Ve filmu debutoval v roce 1974 v oblíbené komedii Jáchyme, hoď ho do stroje! Poté následovaly další komedie Páni kluci, „Marečku, podejte mi pero!“, Což takhle dát si špenát nebo Ten svetr si nesvlíkej.

Oblíbený byl také v pohádkových rolích. Zaručeně největší úspěch mu přinesla role kaprála v dodnes velmi oblíbené pohádce S čerty nejsou žerty. Často hrál krále, například v seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek.

Petr Narozny Dcera

Zdroj: Profimedia

K dětem měl vždy blízko

Svůj hlas propůjčil také různým animovaným postavičkám z večerníčků. Nejznámější z nich je bez pochyb seriál Mach a Šebestová.

V soukromí tvoří s manželkou jeden z nejstabilnějších párů českého showbyznysu a skandály se jim vyhýbají. Společně vychovali syna Petra a dceru Kateřinu.

Ačkoliv jeho tvorba často směřovala k dětem, na své první vnouče si musel počkat až do šestasedmdesáti let.

Dědeček na druhou

Krásná dcera Kateřina ho nešetřila a v roce 2014 z něj udělala rovnou dědečka dvojnásobného. Narodily se jí totiž dvojčátka holčičky.

V pracovním tempu už dávno zvolnil a loni oznámil, že skončí také v Činoherním klubu, jehož součástí byl více než čtyřicet let. Bude tak mít spoustu času užívat si svou oblíbenou roli dědečka.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články