Petr Čtvrtníček: Trpělivost klobásy přináší. Český herec popsal, jak moc miluje maso

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ctvrtnicek
Zdroj: Profimedia

Petr Čtvrtníček je známý v mnoha ohledech. Je to český herec, který si kromě filmů a seriálů zahrál i v několika hudebních klipech. Také se věnuje režii, a to především té reklamní. Málokdo ale tuší, že je také uzenářem.

U filmu se poprvé objevil v roce 1983, kdy si zahrál Bouška ve snímku Kluk za dvě pětky. Proslavily ho ale více filmy a seriály posledních let. K těm se řadí Krejzovi, Přístav, Vejška nebo Kuky se vrací.

Čtvrtníček je chlap, který miluje chlapácké věci. Sám o sobě říká, že dobrým pivem a klobásou nikdy nepohrdne. Není ani divu, sám je totiž uzenář a miluje především takové maso, které si sám vyudí.

Chce to jen čas a trpělivost

Petr Čtvrtníček byl nedávno hostem v pořadu Rádia Z. Právě tam přiznal, že uzeniny opravdu miluje, ačkoli si uvědomuje, že to není pro zdraví to nejlepší. Zároveň ale dodal, že maso může chlapovi pořádně zlepšit náladu.

„Základem je dobré maso a trpělivost. Nesmíte být zbrklý s kořením, to je všechno,“ vysvětlil herec v rozhovoru. Kvalitní klobása, kterou přinesl také na ochutnávku do studia, se podle něho udí zhruba šest až sedm hodin.

„Pak je ještě dovářím v parní troubě, kdy se používá teplota okolo sedmdesáti stupňů. Při samotném uzení je ale potřeba, aby bylo ve vzduchu zhruba nějakých pět až sedm stupňů,“ dodává.

„Co má člověk dělat, když nemůže jít do divadla? Natáčet už se sice po koroně zase začalo, ale není to úplně v plném proudu. Tak proč by si člověk neudělal radost tím, na čem si pak pochutná?“ směje se herec.

Moderátorovi v rádiu důsledně popsal, co je podle něho při tvorbě dobré uzeniny důležité a jak postupovat, aby vás výsledek opravdu potěšil. Už jen z té představy se jistě posluchačům sbíhaly sliny.

Miluje přírodu. Hlavně lodě

„Když není co dělat, v přírodě se vždycky něco najde. Co třeba vyrazit na loď? Vy jste z Řeže u Prahy, tam jezdí přívoz. Jezdíte s ním někdy?“ zeptal se moderátor. Čtvrtníčka se tím ale téměř dotknul.

Herec totiž nedá dopustit na to, když se může sám projet na vlastní lodi po klidné i divoké vodě. V minulosti míval podle svých slov asi deset lodí, kterých se ale po čase zbavil.

„Myslel jsem, že budu mít peníze na jiné zájmy, už nevím jaké,“ směje se. „Ale nikdy k tomu nedošlo. A trochu jste mě teď s tím zájmem nachytal, zrovna včera jsem koupil novou loď,“ dodává.

Čtvrtníček si teď tedy podle všeho užívá nejvíce vody a projížděk na svém novém člunu. Večer si pak u piva pochutná na klobáse a libuje si, jaký má spokojený život. Podle vlastních slov je pohodář, který si život užívá.

Jakmile to bude možné, Čtvrtníček by se rád zase objevil v nějakém tom filmu nebo seriálu. Jaké nabídky mu režiséři poskytnou, zatím netuší, je ale prý pro každou srandu. Uvidíme, jestli si zahraje spíše v komedii, nebo kriminálce.

Zdroj: radiozet.cz, Facebook, mam.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články