Nejstarší muž z Austrálie prozradil recept na dlouhověkost. Je překvapivě jednoduchý

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Stara zena
Zdroj: Shutterstock

Velké množství lidí se snaží dodržovat zdravý životní styl. Stejně tak se snaží pravidelně cvičit, aby se udržovali v kondici a dosáhli vysokého věku. Jaký je ale ten pravý lék na dlouhověkost a spokojený život?

Nejstarší muž v Austrálii odhalil některá ze svých tajemství pro dlouhý život. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro podobný životní styl a zda využijete toto tajemství ku vašemu prospěchu.

Dlouhý a šťastný život

Dexter Kruger je bývalý farmář a veterinář. Letos oslavil své sto jedenácté narozeniny a v nedávnem rozhovoru se podělil o tajemství vysokého věku. Někteří lidé však byli z tajemství překvapeni a řekli, že muže velice obdivují.

V rozhovoru ze svého pečovatelského domu na venkově v Queenslandu pan Kruger řekl: „Kuřecí mozky. Víte, kuřata mají hlavu. A v ní mají mozek, který je chutnou maličkostí. Je to jen jedno malé sousto.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dexter Kruger (@australiasoldestman)


Muž pravidelně konzumuje kuřecí mozky, které jsou dokonce menší než ptačí oko. Tento orgán prý chutná podobně jako kuřecí maso a podobá se malé houbě. Jelikož je muž bývalý farmář, má na své zahradě velké množství slepic, díky kterým má velkou zásobu kuřecích mozků.

Neuvěřitelný věk

Hodně ze své dlouhověkosti staví na jednoduchém životním stylu, který si užíval na farmě. Jeho paměť je stále výborná a při oslavě narozenin dokonce doma uspořádal oslavu s kamarády a rodinou.

Zakladatel Australské knihy rekordů potvrdil, že pan Kruger se stal nejstarším australským mužem. Nejstarší Australankou byla Christina Cook, která zemřela v roce 2002 ve věku sto čtrnácti let.

Pan Kruger také uvedl, že pravidelně cvičí a dbá na zdravou stravu. I u nás se stalo cvičení pro seniory velice oblíbené a již brzy budou mít senioři možnost vrátit se na skupinové lekce a pořádně to rozjet.

Věděli jste, že pouhých patnáct minut cvičení denně vám může přinést tři roky života navíc? S dlouhověkostí je také spojené nekuřáctví. Lidé, kteří kouří, mohou ztratit až deset let života a také mají třikrát vyšší pravděpodobnost předčasného úmrtí.

Nejdůležitější je však být šťastný. Snažte se soustředit pouze na pozitivní myšlenky a zbytečně se nestresujte. Věřte tomu, bude vám lépe.

Zdroj: Sky News
Autor: Štěpán Pacík


Související články