Pavla Zedníčka pojí se sympatickou manželkou společný koníček. Moderátor ji na něj nalákal hned při seznámení

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pavel Zednicek
Zdroj: Daniel Černovský / CNC / Profimedia

Pavel Zedníček mohl být klidně výborným obuvníkem, ale rozhodl se umělecky rozvíjet spíše na pódiu než u výroby bot. Má za sebou řadu úspěšných rolí a po boku sympatické manželky Hany vypadá i v jednasedmdesáti skvěle.

Český herec, bavič a moderátor Pavel Zedníček je rodákem z Vyškovska, ale dětství a dospívání prožil ve Zlíně.

Pódium ho lákalo více než dílna

Jako správný Zlíňan studoval kožařskou průmyslovku se zaměřením na pryžovou obuv. Výrobou obuvi se však živit nechtěl, a proto v roce 1969 nastoupil na JAMU.

Jeho spolužáky byli Jiří Bartoška, Bolek Polívka, Karel Heřmánek nebo Miroslav Donutil. Už během studia začal vystupovat v divadle Husa na Provázku.

Po absolutoriu se přesunul daleko na sever do divadla v Ústí nad Labem a koncem sedmdesátých let přestoupil do Divadla Na zábradlí v Praze.

Sympaťák i před kamerou

V roce 1973 se poprvé objevil před filmovou kamerou ve snímku Kazisvěti. Po menší roli v seriálu Nemocnice na kraji města se z něj postupně stávala hvězda.

Pavel Zednicek manzelka

Zdroj: Profimedia

Zahrál si v Sanitce, v dětských filmech o chobotnicích z druhého patra nebo v seriálu Malý pitaval z velkého města. Velmi oblíbenou se později stala pohádka Lotrando a Zubejda, kde hrál dřevorubce Drnce.

Úspěšný byl také jako dabér, svůj hlas propůjčil Frankovi Lambertovi ze sitcomu Krok za krokem nebo Alu Bundovi ze seriálu Ženatý se závazky. Legendárním se v devadesátých letech stal také soutěžní pořad Kufr, kterým provázel.

Šťastně ženatý

V soukromí se dvakrát oženil. Z prvního manželství z má dceru Lucii, která je také úspěšnou herečkou. Podruhé se oženil v roce 2017 s moderátorkou Hanou Kousalovou.

Sympatická blondýnka působila několik let na předních českých rádiových stanicích. Na Primě uváděla pořad Trní a jako dramaturgyně se podílela na oblíbeném pořadu Zlatíčka.

S jednasedmdesátiletým hercem tvoří hezký pár, jejich společná záliba je cestování. „Kdysi jsem viděl video ze Šalamounových ostrovů. Už je to skoro 20 let, tam bych se rád podíval,“ řekl Zedníček pro Český rozhlas Dvojka. V témže rozhovoru také jeho milá prozradila, že právě na cestování ji nalákal hned ten večer, kdy se seznámili.

Autor: Karolína Stoczková

Související články