Paklíč z Pevnosti Boyard pracoval v metru a lidé se mu smáli. Dnes je z něj hvězda, které fanynky padají k nohám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pevnost boyard
Pevnost boyard

Když se řekne jméno André Bouchet, mnoho lidí neví, o kom je řeč. Jakmile ale uslyší Paklíč, hned jim dojde, že je to pomocník ze soutěže Pevnost Boyard. Producenti z bývalého hlídače v metru udělali hvězdu.

Nedílnou součástí pořadu Pevnost Boyard jsou průvodci a pomocníci Paklíč a Pačes. Je to právě Paklíč, který se v pevnosti perfektně vyzná, soutěžící by bez jeho pomoci jen bloudili a je to on, kdo je v kobce klidně zamkne.

Producenti jej objevili v metru

Narodil se v Paříži a už odmalička vynikal díky své trpasličí výšce. Nikdo by neřekl, že se jednou bude věnovat herectví.

Pracoval jako účetní, recepční na ministerstvu spravedlnosti nebo jako hlídač v pařížském metru. Právě tam jej v roce 1990 zahlédli producenti a došli si pro něj.

Paklíč se pak objevil ve všech světových verzích této legendární show.

Objevení Boucheta bylo jako splnění amerického snu. Kluk, který nikdy nevyrostl a musel si nechat šít uniformy na míru, seděl v hlídací budce. Lidé si z něj dělali legraci, aby raději vůbec nevycházel ven, protože ho ušlapou.

Neřekne ani slovo

Byl to on, kdo znal každé zákoutí tajemné pevnosti uprostřed moře. Mohl soutěžící co nejrychleji přepravit z místa na místo. Tajná schodiště, místnosti a zkratky. Na to byl liliput mistr.

Zdroj: Profimedia

Byl schopný soutěžící zamknout v kobce a bez jeho pomoci se nedostali ven. Patřil mezi velké osobnosti celé soutěže, přestože je jeho postava nemluvící.

Ve své zemi je hvězdou

Tento Francouz se stal ve své domovině obrovskou hvězdou. I dnes jej lidé poznávají na ulici. Když jej fanoušci odchytnou, rád se s nimi vyfotí. A to včetně mladých dívek, které touží mít fotku s hvězdou jedné z nejslavnějších show.

Později hrál ve filmech, v pohádkách a pomáhal iluzionistům při jejich kouzlech.

Dnes je mu padesát tři let a sláva mu do hlavy určitě nestoupla. Stále se usmívající herec dokázal ze svého nedostatku udělat přednost a postavil si na něm kariéru. Stále je velmi roztomilý, přestože dnes nosí dlouhé vlasy.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články