Owen Wilson vyšlapal mladšímu bratrovi cestičku ke slávě. Neuvěříte, že tito hollywoodští krasavci mají stejné geny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Owen Wilson
Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Americký herec Luke Wilson se narodil jako nejmladší ze tří chlapců a ve svých bratrech Andrewovi a Owenovi měl vždy velký vzor. I díky nim se dostal k filmu. Svou první roli totiž získal ve snímku, jehož autorem je jeho starší a slavnější bratr Owen. Kde všude jste ho mohli vidět a jsou si s bratry podobní?

Rodina Wilsonů je plná talentovaných a úspěšných herců. Fotografka Laura a úředník Robert přivedli na svět tři syny, kteří se v Hollywoodu rozhodně neztratili.

Tři kluci s láskou k filmu

Andrew, Owen a nejmladší Luke se narodili a strávili dětství v texaském Dallasu. Už v mládí se angažovali na uměleckém poli. Nejstarší Owen, který je dnes úspěšným hercem, svého nejmladšího bratra přivedl k filmu v polovině devadesátých let.

Owen společně s budoucím režisérem Wesem Andersonem totiž sklidili úspěch na festivalu se svým krátkým snímkem Bottle Rocket, kde hrál Luke. Jako odměnu získali peníze, aby mohli natočit celovečerní film.

Ten vyšel do kin v roce 1996 pod názvem Grázlové a zahráli si v něm Owen i Luke. Zatímco Owena film vyšvihl mezi hollywoodské hvězdy, Luke si na svou chvilku slávy musel ještě počkat.

Pozvolný rozjezd

Několik let dostával role převážně v béčkových filmech. Výrazněji se zapsal až v romantické komedii Pravá blondýnka, kde si jako právník Emmett získal srdce samotné Elle Woodsové v podání Reese Witherspoon.

Zdroj: Debby Wong / Shutterstock.com

Následovaly snímky Mládí v trapu a Taková zvláštní rodinka, objevil se i v úspěšném seriálu Zlatá sedmdesátá. S Umou Thurman si zahrál v bláznivé komedii Moje superbejvalka.

S nejstarším bratrem Andrewem se pustil i do práce za kamerou. Společně napsali scénář a režírovali film Příběh Wendella Bakera, kde hrál Luke hlavní roli.

Komici na jedničku

Nejčastěji se objevuje v komediálních rolích a jeho pravidelnými parťáky jsou jeho bratr Owen, Vince Vaughn, Jack Black, Ben Stiller a Will Ferrell. Celá tato skupina si vysloužila přezdívku Frat Pack.

Ačkoliv Lukovi už táhne na padesát, tento věk byste mu rozhodně netipovali. Je totiž neskutečný fešák, a proto je s podivem, že je stále bezdětný a žije sám.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články