Otec Michaela Douglase vypadal neskutečně i ve 103 letech. Podívejte se, jak moc byl podobný svému synovi

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Michael Douglas
Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Na světě je spousta návodů, jak se dožít vysokého věku. Může to být dodržováním zdravé stravy, aktivním životem nebo meditací. Svůj návod si našel i známý americký herec, který se dožil rekordního věku.

Kirk Douglas byl známý americký herec a filmový producent. Svou kariéru začínal rolemi padouchů, později hrál i kladné hrdiny. Specifický byl také díky důlku v bradě a hlubokému hlasu.

Neskutečný věk

Americký herec známý z filmů Spartakus, Sedm květnových dní nebo Mladík s trumpetou se dožil krásného věku. Své sto třetí narozeniny oslavil 9. prosince 2019. Ve svém životě zažil doopravdy hodně.

Přežil pád helikoptéry, což mu změnilo život. Jako jediný při nehodě přežil. K tragédii se vyjádřil ve své knize: „Nikdy nezapomenu tento den. Za strašlivý zlomek sekundy se rotující lopatky helikoptéry opřely o křídla, roztrhaly je a z helikoptéry vyletělo veškeré palivo.“

Později také dodal, že po nehodě viděl dlouhý tunel se zářivě bílým světlem na druhém konci. Také si nepamatoval to, že byl vytažen z trosek a odvezen sanitkou do nemocnice. Musíme tedy uznat, že měl doopravdy neskutečné štěstí.

Slavný herec byl otcem hollywoodského herce Michaela Douglase, který nedávno přidal fotografii se svým otcem. K fotografii dodal: „Nemohu uvěřit, že už je to rok, co jsi nás opustil. Odchod sis vybral v tom nejlepším věku. Miluji tě z celého srdce.“ Michael Douglas se na fotografii otci velice podobá.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Douglas (@michaelkirkdouglas)

Smrt syna

Kirk Douglas byl za svůj život dvakrát ženatý. S první manželkou měl dvě děti, s druhou pak další dvě. V roce 2004 ale rodinu potkala tragédie, kterou nikdo nečekal.

Syn Eric se předávkoval drogami. Kirka tato událost velice zasáhla a při oslavě devadesátých narozenin se zmínil o knihách, které psal o smrti svého syna. Herec také v minulosti utrpěl mozkovou mrtvici a jeho schopnost mluvení byla částečně narušena.

Herec za svůj život získal i cenu Oscar a Zlatý glóbus. Věk, kterého se herec dožil, je obdivuhodný. Doufejme, že i jeho ratolesti zanechají na světě takovou stopu, jako on sám.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články