Ondřej Vetchý se společenským akcím vyhýbá, zastupuje ho jeho nádherná dcera. Podívejte se, jak jí to sluší

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ondrej vetchý
Zdroj: 'Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia'

Ondřeje Vetchého netřeba představovat. Na filmových plátnech se objevuje od roku 1978 a známý je i z divadelního světa. Příští rok oslaví šedesátku, přitom aktuálně patří k jistotám kvality českého herectví. Znáte ale jeho dceru, která svým půvabem odzbrojí nejednoho chlapce?

Ondřej Vetchý debutoval ve filmu Leť, ptáku, leť! Jednalo se o dětský film. Na začátcích kariéry hrával podivíny, narušené jedince a zloděje. Změnou v jeho dosavadním hereckém životě byla pohádka S čerty nejsou žerty, kde se v roce 1985 blýskl.

Co film, to úspěch

Svou první hlavní roli dostal v roce 1988 ve filmu Dům pro dva. Za roli si vysloužil Evropskou filmovou cenu. Role lehkomyslného drzouna mu otevřela dveře do povědomí režisérů, diváků i kritiků.

Ze starších filmů určitě stojí za zmínku Obecná škola, Černí baroni, Kolja, Báječná léta pod psa nebo Tmavomodrý svět.

Zkrátka, co úspěšný český film, to Vetchý na plátně.

Platí to i o novějších snímcích, jako je Příběh kmotra, Pohádky pro Emu, Ženy v běhu nebo loňský film Bábovky. Ten se do kin dostal těsně před pandemií a po znovuotevření kin si na něj můžete zajít i dnes.

rebeka vetcha

Zdroj: Profimedia

Dceru Rebeku by měl střežit jako oko v hlavě

Slavnostní premiéru sice Bábovky stihly, Vetchý na ni ale nedorazil. Společenskému životu se stejně jako hvězdným eskapádám spíše vyhýbá. Dlouhá léta žije s psycholožkou Irenou Vetchou, s níž má dvě děti.

Starší dceru Rebeku a mladšího syna Árona. Na šestnáctiletou Rebeku si už tatínek musí dávat pořádný pozor. Právě ona se objevila na premiéře filmu Bábovky, a nejen fotografům tehdy padala čelist.

Usměvavá brunetka už má za sebou dvě role a obě zvládla pod dohledem tatínka. V roce 2014 to bylo ve filmu Všiváci a v roce 2018 ve filmu Pohádky pro Emu.

Vetchý se i na prahu šedesátky pyšní elánem a figurou, kterou mu může závidět leckterý mladík. Svou dcerku si tak jistě ohlídá a na případné nápadníky bude připraven.

Zdroj: Blesk.cz
Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články