Ondřej Hejma žije už skoro půl století s jednou ženou. Zjistili jsme, jak vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ondrej Hejma
Zdroj: Profimedia

Ondřej Hejma je známý především jako frontman oblíbené kapely Žlutý pes. Pracovně se ale realizuje i v mnoha dalších oborech. Nezahálí ani v dnešní době a neustále si rozšiřuje obzory. V soukromí je už téměř půl století věrný jedné ženě.

Český zpěvák a hudební skladatel Ondřej Hejma se narodil v roce 1951 v Praze. Studoval na gymnáziu a poté anglickou a čínskou filologii na Univerzitě Karlově.

Hudebník, tlumočník a novinář

Nějakou dobu pracoval v reklamní agentuře, ale nakonec se vydal na volnou nohu jako tlumočník. V roce 1987 se stal zpravodajem americké tiskové agentury Associated Press, pro kterou pokrýval hlavně dění kolem sametové revoluce.

Mimo to už od šedesátých let účinkoval ve folkbluesové formaci Ivana Hlase Žízeň. V roce 1975 zakládal reggae kapelu Yo Yo Band.

O tři roky později vznikla kapela Žlutý pes, jejímž frontmanem se stal a je jím dodnes. Nahráli už jedenáct alb a mezi jejich největší hity patří písně Sametová, Modrá je dobrá nebo Náruživá.

Ani to mu ale nestačilo a se svým kamarádem vydal koncem sedmdesátých let cestopis Autostopem do Nepálu. Stal se také součástí samizdatové sítě filmových nadšenců. Díky své jazykové vybavenosti mohl jako tlumočník překládat anglické filmy.

Ondrej Hejma manzelka

Zdroj: Profimedia

Začal se objevovat také v televizi

Po revoluci se začal objevovat také coby moderátor na různých rozhlasových stanicích, na TV3 dokonce moderoval politickou debatu Bez kravaty.

Diváci si ho ale nejvíce pamatují z televizních soutěží a show. V roce 2004 se stal součástí poroty v prvním ročníku show Česko hledá Superstar, kterou vyhrála Aneta Langerová. Na nějakou dobu také zasedl do horkého moderátorského křesla v oblíbené soutěži Chcete být milionářem.

Stabilní soukromí

V soukromí je už téměř půl století šťastně ženatý s manželkou Vladimírou. Mají spolu syna Jana a dceru Terezu, která jim nedávno nadělila vnoučka Huga.

S manželkou tvoří krásný pár. Nedávno Ondřej svou ženu obsadil do nového videoklipu k písni Evropanka Blanka ze sólového alba Dáreček, které vydal na začátku února.

Ani v sedmdesáti nezahálí a neustále si rozšiřuje obzory. Od podzimu každé pondělí vystupuje na youtubovém kanále Xaver v pořadu Ondřej Hejma Live, kde komentuje aktuální dění. Oficiálně se stal youtuberem.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články