Columbo: Všichni ji znáte, ale nikdy jste ji neviděli. Ukážeme vám, jak paní Columbová vypadá ve skutečnosti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Columbo
Zdroj: Profimedia

Slavný poručík Columbo v seriálu vždy mluvil o své ženě, kterou však nikdy nikdo neviděl. Skutečná manželka představitele Columba Petera Falka si však v seriálu zahrála, ale ne paní Columbovou. Shera Falk se na veřejnosti po boku manžela ukazovala ráda. A to i přes to, že jejich manželství bylo plné hádek a žádostí o rozvod.

Herec Peter Falk neměl nejšťastnější dětství. Už ve třech letech mu lékaři zjistili rakovinu, kvůli které mu museli odstranit oko. To nahradili skleněným. I přesto měl však u žen úspěch.

V roce 1960 se oženil poprvé, a to se spolužačkou z vysoké školy, návrhářkou kostýmů a klavíristkou Alyce Mayo. V té době ještě herec nebyl slavný, role detektiva Columba přišla až o několik let později.

Se ženou adoptovali dvě dcery. Zajímavostí je, že jedna z nich pracuje jako soukromá vyšetřovatelka. S manželkou celých šestnáct let, než se rozvedli.

Po rozvodu Peter dlouho sám nezůstal

Svoji druhou ženu Sheru Danese potkal při jednom natáčení. Téměř okamžitě se prý do ní zamiloval. Nevadilo, že je herečka mladší, a to o celých dvaadvacet let.

Shera se později objevila v několika dílech slavného seriálu, samozřejmě však ne jako slavná neznámá paní Columbová.

Pani Columbova

Zdroj: Profimedia

Manželství obou herců však bylo velmi bouřlivé, plné hádek, dvakrát došlo na žádost o rozvod. Nakonec ji však zase stáhli. O jejich vztahu se v Hollywoodu ironicky mluvilo jako o „válce Falkových“, v souvislosti se slavným filmem.

Shera se nechtěla skrývat

Důvodem prý byly rozdílné povahy obou manželů. Odlišný pohled měli i na společenský život. Shera rozhodně nebyla žádná paní Columbová a ve společnosti se po boku manžela předváděla ráda. Ten však na veřejné akce chodil jen z donucení.

I přes to všechno jejich manželství vydrželo až do hořkého konce. V roce 2008 rodina oznámila, že Peter trpí Alzheimerovou chorobou, a o tři roky později těžké nemoci podlehl. Na náhrobek si slavný Columbo nechal vyrýt „Nejsem tu, jsem doma se Sherou“. Po jeho smrti Shera zdědila milionové jmění.

Columbova manželka čelila obvinění

V dědictví Peter neopomněl ani své adoptivní dcery. Ty však svou macechu neměly rády. Jedna z nich se ji dokonce pokusila obvinit, že se o otce v těžkých chvílích nestarala. Dcera však soudní spor prohrála.

Dnes již jednasedmdesátiletá herečka se stáhla do ústraní a své soukromí si střeží.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články