Oblíbeného herce Miroslava Donutila znáte všichni. Určitě však nevíte, že má dva syny. Takto vypadají

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Miroslav Donutil
Zdroj: Profimedia

Na české filmové scéně byste jen těžko hledali větší klenot, než je čerstvě sedmdesátiletý Miroslav Donutil. Mistrovi svého řemesla roste doma velká konkurence. Mladší syn Martin má za sebou už několik rolí a společně hrají i v divadle.

Miroslav Donutil je rodákem z Třebíče do rodiny ochotníků. K divadlu tak měl velmi blízko už od dětství.

Začínal v Brně

Vystudoval brněnskou JAMU a ihned po absolutoriu nastoupil do angažmá do divadla Husa na provázku, kde setrval až do roku 1990. Poté přestoupil do Národního divadla, kde zazářil nejen jako Truffaldino ve Sluhovi dvou pánů.

Od sedmdesátých let se pohyboval také před televizní kamerou, poprvé na sebe více upozornil v roce 1978 v hlavní roli filmu Balada pro banditu.

Legendárními se staly jeho pozdější role v Černých baronech, Dědictví aneb Kurvahošigutntág nebo Pelíšky. Prostor dostal také v řadě seriálů a svůj hlas pravidelně propůjčoval Kevinu Costnerovi nebo Gérardu Depardieu.

Mladší syn jde v otcových stopách

Svou osudovou lásku Zuzanu poznal v roce 1977 a manželský pár tvoří už třiačtyřicet let. Společně vychovali dva syny.

Tomáše, který se nakonec vydal úplně jiným směrem a je z něj informatik, a Martina, který po otci zdědil zálibu v herectví. Svého otce jen tak nezapřou, protože jsou mu oba velmi podobní.

Donutil synove

Zdroj: Profimedia

Martin stejně jako tatínek absolvoval brněnskou JAMU a nastoupil do divadla Husa na provázku. Poté, co otec skončil v Národním divadle, se vrátil zpět do Brna a v Huse na provázku září na pódiu společně se synem.

Na pódiu už se objevují oba

V představení Amadeus společně hrají dvě hlavní role a jsou oba velmi rádi, že dostali příležitost zahrát si společně na jednom divadelním pódiu.

Martin rozhodně není ve světě filmu a seriálů neznámým jménem. Už v šesti letech se objevil v seriálu Zdivočelá země a o pár let později v sérii povídek 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem.

Větší příležitost dostal v dobovém seriálu Četníci z Luhačovic, kde si zahrál po boku svého kamaráda z konzervatoře Roberta Hájka.

Svému slavnému otci tak začíná pomalu, ale jistě šlapat na paty. Nechme se překvapit, zda se z něj také stane klenot českého filmu i divadla, zatím k tomu má skvěle našlápnuto.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články