Novak Djokovič zahodil raketu a oddává se úplně jinému sportu. Budete koukat, čemu teď propadl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Novak Djokovic
Zdroj: mooinblack / Shutterstock.com

První Grand Slam sezóny je v plném proudu a ani tenisté světového formátu jako Novak Djokovič nepodceňují důkladnou přípravu. Zavěšený v látce visící od stropu se proměnil ve hmyz a baví tím své fanoušky na sociálních sítích.

Třiatřicetiletý srbský tenista Novak Djokovič se narodil ještě v době existence Jugoslávie.

Objev velkého talentu

Tenisu se věnoval od svých šesti let, kdy ho objevila srbská tenisová legenda Jelena Genčićová. Vzala si ho pod svá křídla a několik let s ním trénovala.

Už ve čtrnácti letech se dostal na mezinárodní turnaje a srbskému národnímu týmu přivezl ze své kategorie zlatou medaili z dvouhry i čtyřhry.

Bylo jasné, že z něj bude tenista světového formátu. Na Australian Open drží rekord s celkem osmi trofejemi, pět jich má z Wimbledonu a tři z US Open. Kariérní Grand Slam se mu podařilo získat v roce 2016 poté, co vyhrál také na Roland Garros.

Hvězda prvních příček

Do čela žebříčku nejlepších tenistů ve dvouhře se loni dostal už po pětadvacáté. Na první příčce se v součtu udržel už více než dvě stě padesát týdnů a rozhodně ještě neskončil.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Novak Djokovic (@djokernole)

V soukromí je Djoker, jak zní jeho přezdívka, pověstný svým humorem. Ovládá čtyři světové jazyky a od roku 2005 žije po boku své ženy Jeleny. Jejich synovi Stefanovi bude letos v říjnu sedm let.

Žije v Monaku. Aby zůstal ve formě, stravuje se už řadu let jako vegan. Kromě tvrdé dřiny na kurtu své tělo na sezónu připravuje také hodinami jógy.

Nepodceňuje přípravu

Své fanoušky nedávno pobavil na Instagramu, když sdílel fotografii z hodiny vzdušné jógy. V australském Melbourne se v rámci přípravy na první grand slam sezóny proměnil v housenku, která se co nevidět promění v motýla.

Příspěvek doplnil komentářem: „Spiderman pracující na flexibilitě“. Tak se nechme překvapit, zda mu tato originální příprava přinese devátou trofej z Australian Open.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články