Neymarův otec si oblíbil nevšední módní doplněk. Takto bizarně vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Fotbalista Neymar
Zdroj: Christian Bertrand / Shutterstock.com

Tajemství nejdražšího přestupu v historii fotbalu si pod pokličkou drží agent slavného brazilského fotbalového útočníka Neymara, kterým není nikdo jiný než jeho otec. Jaký mezi sebou mají vztah a nenarušily závratné částky rodinnou harmonii?

Brazilský fotbalista a nyní útočník francouzského klubu Paris Saint-Germain FC začínal před mnoha lety v klubu Santos FC.
K fotbalu ho přivedl jeho otec Neymar da Silva Santos Senior, který se sám fotbalu dlouhá léta věnoval. Jeho syn však místo na zeleném trávníku začínal v hale s futsalem.

Syn plní sny otci

Otec byl odjakživa jeho velký guru starající se nejen o jeho důkladnou přípravu, ale také o podmínky a finanční zázemí, které začínající fotbalista potřeboval.

Jak jeho kariéra stoupala a zářil nejen na hřišti Santos FC, ale také v brazilských národních barvách v mládežnických výběrech, bylo třeba mu najmout agenta.

Této role se nemohl ujmout nikdo jiný než je ho fotbalový guru a otec v jednom. Neymar Junior v sedmnácti letech podepsal první profesionální smlouvu se Santos FC, ale otec moc dobře věděl, že v budoucnu přijdou ještě větší příležitosti.

O čtyři roky později se tak stalo. Přišel totiž velký přesun do evropského velkoklubu. O Neymara projevil zájem katalánský klub Barcelona FC.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ene10ta Érre ?? ? neymarjr (@neymarjr)

Aféra kolem částky za přestup

V červenci 2013 se už objevil na hřišti, ale o půl roku později se kolem jeho přestupu začaly rojit spekulace. Údajně totiž za něj měl klub zaplatit devadesát pět milionů eur místo zveřejněných sedmapadesáti milionů.

Jednalo se o do té doby nejdražší přestup v historii fotbalu a celá záležitost skončila u španělského soudu. Z vedení klubu nakonec odešel prezident Sandro Rosell. Vzhledem k těmto okolnostem nakonec klub se souhlasem Neymarova otce zveřejnil veškeré účty ohledně přestupu, aby bylo konečně jasno.

Bohatý syn i otec

Ukázalo se, že právě Neymarův agent a otec v jednom si přišel na největší sumu peněz. Zhruba 40 milionů eur totiž putovalo do firmy, kterou vlastní právě fotbalistovi rodiče.

Ani sám Neymar nepřišel zkrátka, jeho plat činil téměř šedesát milionů eur a bonusové dva miliony měl získat, kdyby se dostal mezi finalisty Zlatého míče.

Astronomickými částkami v Barceloně to ale neskončilo. V roce 2017 částku svého přestupu Neymar trumfl, když za něj pařížský klub zaplatil dvě stě dvacet dva milionů eur.

Neymar Senior si tak ve svém synkovi splnil svůj sen, a ještě na tom neskutečně vydělal. Svého otce si skvělý fotbalový útočník velmi váží, což potvrdil i na nedávné fotografii na sociální síti, kterou doplnil vřelým projevem lásky.

Autor: Karolína Stoczková


Související články