Nejslavnější basketbalista planety LeBron James se pochlubil svou maminkou. Téhle dračici byste věk rozhodně nehádali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
James LeBron
Zdroj: Profimedia

Známý americký basketbalista LeBron James ukázal svou krásnou maminku. Neuvěříte, že tahle kočka je matkou už šestatřicetiletého profesionálního sportovce.

LeBron Raymone James se narodil v prosinci roku 1984 v americkém státě Ohio. Jeho matce Glorii bylo tehdy pouhých šestnáct let a s malým synkem zůstala úplně sama. Otec Anthony totiž skončil za mřížemi.

Na růžích ustláno neměl

I přes tyto životní peripetie a nelehký start dokázala Gloria z LeBrona vychovat jednoho z nejúspěšnějších basketbalistů této planety.

Na střední škole ale začínal s americkým fotbalem. Ve třetím ročníku svému týmu dokonce pomohl probojovat se až do státního semifinále. Současně zářil i na basketbalovém hřišti a tento sport si ho získal mnohem víc.

Oplétačky už na střední

S týmem dokázal získat několik titulů, ačkoliv jeho počáteční kroky v profesionální sportovní kariéře provázely i drobné problémy. Například když mu matka Gloria k osmnáctým narozeninám na půjčku koupila Hummera.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený LeBron James (@kingjames)

Středoškolská asociace to tehdy vyšetřovala, protože dle jejích regulí nesmí žádný amatér přijmout jakýkoliv dar převyšující 100 dolarů jako odměnu za atletický výkon.

Poté, co přijal od jednoho oděvního řetězce dva dresy, dostal zákaz hrát, ale soudní cestou se trest zmírnil na dva zápasy a jednu kontumační prohru.

Maminka zraje jako víno

Ani toto mu ale nezabránilo v úspěchu. V roce 2004 naskočil do slavné NBA. Dnes má na svém kontě čtyři vyhrané sezóny a je stálou posilou týmu LA Lakers.

Daří se mu i v soukromí. Doma má tři krásné děti se svou středoškolskou láskou Savannah. Kromě krásných výdělků v NBA si na tučné sumy přijde i díky různým spolupracím se světovými značkami.

Tam, kde dneska je, by se rozhodně nedostal bez podpory své matky Glorie. Na sociální síti jí nedávno popřál k narozeninám a přidal snímek, na kterém jim to neskutečně sluší.

Autor: Karolína Stoczková

Související články