Módní návrhář Karl Lagerfeld má svou následovnici. Svým neobvyklým vzhledem překvapí i vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Karl Lagerfeld
Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld byl slavný německý módní návrhář. Narodil se v roce 1933 a zemřel v požehnaném věku pětaosmdesáti let. Kromě jeho módní značky po něm ale na světě zůstala ještě jeho kočka Choupette.

Byl jedním z nejuznávanějších a nejvlivnějších lidí ve svém oboru ve druhé polovině 20. století a počátkem století 21. Pracoval jako nezávislý tvůrce, ale zároveň se podílel na spolupráci s významnými značkami.

Lagerfeld spolupracoval s mnoha slavnými hvězdami, proslavil se mimo jiné tím, že v roce 2004 navrhl kolekci oblečení pro Madonnu a pracoval i na modelech pro Kylie Minogue.

Jeho láskou byly černobílé modely

Svou vlastní značku Lagerfeld vytvořil na počátku 80. let, kdy se zaměřil na parfémy a oblečení.

Ve svých dvaadvaceti letech vyhrál soutěž o nejlepší návrh kabátu, což mu v jeho kariéře významně pomohlo.

Mnoho Lagerfeldových modelů bylo černobílých, jednou dokonce na přehlídce slavná šéfredaktorka časopisu Vogue vstala a kvůli barvám kolekce přímo z hlediště odešla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený KARL LAGERFELD (@karllagerfeld)

I přesto ale návrhář pokračoval svým stylem, brzy dokonce přidal kontroverzní návrhy šatů, jako například legendární sprchové šaty s motivem tryskající vody.

V roce 2001 se stal terčem dortového útoku protestujících z PETA, organizace na ochranu zvířat, kterým se nelíbilo, že ve svých modelech využívá i zvířecí kožešiny.

V současné době jsou pod značkou Karl Lagerfeld známé především černé kabelky.

I když je pravda, že využíval zvířecí kožešiny ve svých návrzích, zároveň byl také milovníkem zvířat.

Od roku 2011 se staral o bílou kočku, kterou pojmenoval Choupette. Ta s ním zůstala až do jeho smrti.

Dnes má vlastní účet na instagramu, díky svému páníčkovi se stala slavnou

Možná se to zdá komické, ale Choupette Lagerfeld je dnes sama o sobě velkou hvězdou v módním odvětví. Má vlastní účet na instagramu, fotí modely a zveřejňuje fotky s ukázkami nejnovějších kolekcí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Choupette Lagerfeld (@choupetteofficiel)

Její stránka vznikla ještě za Lagerfeldova života. Původně ji spravovala jedna z jejích velkých fanynek. Později nechal Lagerfeld přejmenovat kočku, aby měla jeho přímení. Sám návrhář nikdy neměl ženu, chtěl si svého domácího mazlíčka dokonce vzít.

Po jeho smrti byla vytvořena stránka, která patří jen a jen Choupette.

Sněhově bílá dlouhosrstá kočka s modrýma očima je velmi fotogenická a na fotografiích je zachycena v mnoha roztomilých pózách i situacích.

Choupette představuje na instagramu kočičí pelíšky, oblečení i hračky. Dalo by se říci, že pokračuje v kariéře svého páníčka, který jí dal veškerou lásku, kterou mohl.

Podle komentářů u fotek všichni vzpomínají na módního návrháře v dobrém a jsou rádi, že je o jeho mazlíčka po jeho smrti dobře postaráno. Je vidět, že se má Choupette u nového majitele dobře.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články