Miroslav Donutil byl štramák už v mládí. Jeho svůdný pohled vás odzbrojí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Donutil M
Zdroj: Michal Protivansky/CNC / CNC / Profimedia

Klenot českého divadla i filmu nedávno oslavil své sedmdesáté narozeniny a při této příležitosti dal svým fanouškům lehce nahlédnout do svého soukromí. Podívejte se, jak mu to slušelo u oltáře.

Se svou životní partnerkou žije slavný český herec a rodák z Třebíče už několik desetiletí. Poznali se na večírku, když už Miroslav zářil na prknech divadla Husa na provázku.

Herectví se v rodině dědí

Jeho profese byla jasnou volbou. Už jako dítě se pohyboval v divadelním prostředí, protože rodiče byli ochotníci. Vypravěčský a bavičský um údajně zdědil po svém dědečkovi, který svými historkami také bavil okolí.

Dříve, než se dal dohromady se svou osudovou ženou, randil pár let i se zpěvačkou Tenou Elefteriadu. V sedmdesátých letech potkal na jednom večírku Zuzanu, která ho okouzlila natolik, že ji hned pozval na rande.

Zuzana vůbec netušila, že se jedná o herce, který si už díky svým rolím v divadle Husa na provázku vydobyl mezi brněnskou hereckou elitou velké renomé.

Rande skoro nevyšlo

Málem se ale nepotkali. Miroslav totiž na rande druhý den dorazil až o hodinu později. Naštěstí se ale Zuzana na místo setkání vrátila a začala velká láska.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Milujeme český film (@milujeme_cesky_film)

Na konci roku 1977 si ve svých osmnácti letech mladého herce vzala a manželský pár tvoří dodnes. Je třeba uznat, že jim to před oltářem velmi slušelo a oblíbený herec se moc nezměnil.

Dnes sice nosí jiný účes a hladce oholenou tvář, ale i pod vousy jsou jeho rysy k poznání. Manželka Zuzana sice změnila barvu vlasů, ale pořád jí to velmi sluší. S manželem tvoří velmi harmonický pár.

Kariéru dokázal skloubit s rodinou

Na svět přivedli dva syny, Tomáše a Martina, který pokračuje v rodinné tradici a stejně jako otec je herec. Rodinnému životu herecké povolání úplně nepřeje, ale Zuzana manžela vždy podporovala, přestože byla často se syny sama.

Miroslav Donutil má na svém kontě spoustu významných rolí, namátkou zmiňme například filmy Černí Baroni, Pelíšky, Dědictví aneb Kurvahošigutntág a také mnohé úspěchy na divadelních prknech. Legendárním se stalo představení Sluha dvou pánů, kde mnoho let ztvárňoval roli Truffaldina. Právem si tak zaslouží titul Pan herec.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články