Mazlíček Henryho Cavilla vypadá jako kříženec psa a medvěda. Ukázal, že i takový obr se dá pěkně oháknout

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Henry Cavill
Zdroj: Cubankite / Shutterstock.com

Nejlepším přítelem člověka je bez pochyby pes a své o tom ví také úspěšný britský herec Henry Cavill. Sympaťák, který si zahrál Supermana, je chlap jako hora s pořádnou muskulaturou, a proto i jeho čtyřnohý kamarád není žádné ořezávátko. Jaké plemeno u Henryho zvítězilo?

Britský rodák Henry Cavill se narodil v roce 1983 a dětství strávil na malém ostrově mezi Anglií a Francií. Už v dětském věku ho to táhlo k herectví a pravidelně se objevoval v představeních. Mimo to se věnoval také rugby.

Počátky kariéry dláždil neúspěch

V roce 2001 se poprvé objevil před kamerou v dramatu Laguna. Postupně se dostával k větším a výraznějším rolím.
Měl se stát hlavní hvězdou filmu Stmívání natočeného podle knižní předlohy Stephenie Meyer.

Právě ona si ho pro roli Edwarda vybrala, ale jelikož se natáčení odkládalo, Henry zestárl a v pětadvaceti letech už nemohl hrát sedmnáctiletého mladíka.

Neúspěšně se ucházel také o roli Batmana a později i Supermana. Zkoušel i konkurz na nového Jamese Bonda, ale pro tuto postavu byl zase příliš mladý. V roce 2005 si tak od jednoho amerického magazínu vysloužil titul nejnešťastnější muž roku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Henry Cavill (@henrycavill)

Karta se obrátila

Poté se začalo blýskat na lepší časy a Henry si zahrál například ve filmu Hrabě Monte Cristo nebo v dobrodružném snímku Tristan a Isolda, který vznikal v české koprodukci.

I na Supermana později došlo. V roce 2013 dostal hlavní roli ve filmu Muži z oceli a o tři roky později se společně s Benem Affleckem coby Batmanem objevili ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti.

Sympatický herec byl v minulosti jednou zasnoubený, ale na veselku nakonec nedošlo. Momentálně žije v Londýně se svým čtyřnohým miláčkem, kterým je pes Kal.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Henry Cavill (@henrycavill)

Miláček Kal

Není to ale žádný drobeček. Jak sám Henry říká, je to tak trochu medvěd. Kal je totiž americká akita, což je plemeno pocházející z horských oblastí Japonska.

Dospělý pes této rasy může vážit až šedesát kilo.

Henry svého čtyřnohého kamaráda opravdu miluje, a proto mu často dělá společnost i během natáčení různě po světě.

Tráví s ním čas v letadle, hotelu, posilovně, ale i na place. Kal tak měl možnost podívat se do americké Nevady, kde jeho pán natáčel seriál pro Netflix, a dokonce si mohl sednout i za řídítka motorky.

Nerozlučná dvojka spolu sdílí všechny méně i více důležité životní okamžiky. I na Valentýna Kal dostal od svého pána růži. Pro Henryho je totiž Kal více než jen pes. Na jeho život měl zásadní vliv a udělal z něj, jak sám říká, lepší osobu.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články