Maxim Turbulenc: Kyklop už není členem těžkotonážní kapely. Před lety se z něj stal taxikář

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Maxim Turbulenc Kyklop
Zdroj: Mynařík / CNC / Profimedia

Doby, kdy objížděli republiku s hitem Jede jede mašinka, jsou dávno pryč a také samotní protagonisté těžkotonážní kapely Maxim Turbulenc se změnili. Kyklop, který kapelu opustil jako první, už dávno není oním tlouštíkem a dnes byste ho stěží poznali.

Maxim Turbulenc je česká popová skupina, která vznikla v roce 1995. Její složení se v průběhu let změnilo, ale zakládajícími členy byli Pavel Vohnout, Petr Panocha a Daniel Vali.

Veselí a pořádní chlapi

Poslední jmenovaný jako jediný ve skupině zůstal a společně s Tomášem Báčou a Petrem Novákem v činnosti stále pokračují.

Jejich typickou charakteristikou byly odjakživa vtipné kostýmy, ve kterých se svými korpulentními rozměry působili dost komicky.

Repertoár je různorodý, ale jedná se především o známé folkové a lidové písničky zpracované v novém a neotřelém disko formátu.

Skupina se otřásla v základech

Dobře klapající a vydělávající skupinu v roce 2015 zasáhlo zemětřesení, když byl zbylými členy vyhozen Pavel Vohnout alias Kyklop, protože kvůli svým dalším aktivitám kapelu zanedbával.

Pavel Vohnout

Zdroj: Pavel Machan – Czech News Center a.s. / CNC / Profimedia

Na období konce v kapele ale nevzpomínal příliš dobře. „Když ti někdo sebere práci a příjem, musíš najít jiné možnosti. Rodina nepočká a složenky taky ne, tak jsem se rozhodl dělat taxikáře,“ řekl v roce 2018 pro časopis Aha.

Z hromotluka drobečkem

Stosedmdesátikilový Kyklop rozjel svou sólovou kariéru. K padesátinám si nadělil rockovou desku Prostě já.

Dalším projektem byla skupina Maxíci, do které se později přidal také další člen Petr Panocha. Stejně jako Kyklop byl totiž odejit.

Dnes byste ho jen stěží poznali, protože výrazně zhubnul a svou nižší váhu si udržel. Je z něj lehce prošedivělý pán, který rozhodně nevypadá jako bývalý člen známé těžkotonážní kapely.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články