Martin Zounar vypadal v mládí úplně jinak. V tomto tmavovlasém kudrnáčovi byste ho téměř nepoznali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zounar Martin
Zdroj: Profimedia

Martin Zounar je skvělý český herec a moderátor, kterého si spousta z nás vybaví nejen díky seriálům a filmům, ale také díky pořadům o vaření a komickým scénkám v televizi. Poznali byste ho ale na fotografii z mládí?

Narodil se v roce 1967 a dnes je mu padesát tři let. Jeho první významnější rolí byl mladý voják Tomáš v seriálu Chlapci a chlapi z roku 1988. O devět let později si zahrál ve filmové pohádce Pták ohnivák.

Zounar se proslavil především jako seriálový herec. Patřil mezi hlavní postavy Rodinných pout, Velmi křehkých vztahů nebo seriálu Vyprávěj.

Na jeho recepty míváme chuť dodnes. Z kuchaře se ale nakonec stal lékař

Není tomu zase tak dávno, co v televizi běžel kulinářský pořad s názvem Mňam aneb Prima vařečka. V každém díle Martin Zounar představil divákům nějaký zajímavý pokrm a postup na jeho přípravu.

U toho mu občas pomáhaly další slavné osobnosti, jako například Hana Zagorová, Helena Růžičková, Václav Vydra nejmladší a nemohl chybět ani v dnešní době nejobávanější šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Kuchařská kariéra Martina Zounara možná ještě úplně neskončila a doma si rád něco uvaří, v televizi ho dnes ale vídáme spíše jako lékaře. Konkrétně jako Bohdana Švarce ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě.

Zounar Retro

Zdroj: Josef Strouhal / Právo / Profimedia

A možná ani není divu, že skončil právě u této role, protože se podle jeho genů dá říci, že to měl tak trochu předurčeno. Zounarův otec je totiž herec a jeho matka lékařka.

Dnes patří mezi jeho největší úspěchy právě role doktora v Ordinaci, ztvárnění Karla Krampery z Krejzových a postava Pepy Krupičky z televizního seriálu Přístav. Snažil se dostat i do politiky v roce 2014, ale neuspěl.

Dalšími odvětvími, kde se Zounar proslavil, je dabing a moderování rozhlasového vysílání. Tento všestranný herec je si sice i dnes podobný s mladíkem, který tehdy s hereckou kariérou teprve začínal, na první pohled byste ho ale podle fotografie možná nepoznali.

Dnes jeho rysy v obličeji vyniknou, dříve zaujal spíše jeho účes

Sympatický obličej Martina Zounara, který ale v závislosti na hrané roli může být také výhružný, děsivý či vylekaný, je nezaměnitelný. Ovšem v Martinově mladém věku asi upoutaly pozornost vždy především jeho vlasy.

Byl to totiž tmavovlasý kudrnáč. Na první pohled by podle fotografie málokdo řekl, že se jedná o stejného herce, kterého dnes vídáme v televizi.

Ovšem pokud se dobře zaměříte na obličej a odmyslíte si kudrnatou kštici, poznáte v mladíkovi na fotce Martina Zounara. Sympatická tvář mu zůstala dodnes a i nadále si buduje hereckou kariéru.

Podle všeho má jeho role v seriálu Ordinace v Růžové zahradě ještě dlouhou životnost. I kdyby se stalo, že z televizní obrazovky v tomto seriálu zmizí, brzy se najde nová příležitost, kterou chytne za pačesy.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články