Martin Dejdar se dočkal velké pocty. Dceřina reakce ho však příliš nepotěšila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Martin Dejdar
Zdroj: Profimedia

Oblíbeného herce, moderátora, baviče i producenta Martina Dejdara není třeba dlouze představovat. Jeho popularita u diváků a skvělé herecké výkony byly v minulosti již mnohokrát oceněny. Nedávno se herec pochlubil, že mu do sbírky cen přibude další.

Martin Dejdar je několikanásobným držitelem tradičních cen divácké ankety TýTý a ANNO. Za nejlepší mužský výkon v hlavní roli ve filmu Učitel tance získal v roce 1995 ocenění nejvyšší – Českého lva. Nyní se po dlouhé době může zaradovat z další ceny.

O tuto příjemnou novinku se s fanoušky podělil na svém instagramovém profilu. Martin Dejdar byl uveden do Síně slávy zábavního umění – na základě rozhodnutí Kolegia tvůrců zábavních žánrů Uměleckého sdružení Artes.

V Síni slávy Artes spolu s Karlem Gottem

Oceňování Mistrů zábavního umění vymyslelo sdružení Artes před pěti lety, v roce 2016. Prvním zapsaným do Síně slávy se stal populární zpěvák Karel Gott. V minulých letech byli oceněni například Jiřina Bohdalová, Jiří Menzel, Jitka Molavcová, Václav Neckář, Lucie Bílá, Helena Vondráčková a řada dalších umělců.

Ocenění od „kolegů z branže“

Na rozdíl od jiných anket zde každoročně nominuje potencionální Mistry sestava asi tří set umělců a tvůrců zábavních žánrů. Tedy „lidí z branže“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Dejdar (@martin.dejdar)

Martin Dejdar fotografii s oceněním okomentoval: „Myslím, že každému udělá radost, když vás někdo pochválí. Obzvlášť v dnešní době. Tak mi snad odpustíte, že se pochvalou i pochlubím a poděkuji za ni. I když moje dcera mi řekla, že lidé, co jsou v síni slávy, většinou končí…“ Dejdarův příspěvek zaujal skoro šest tisíc fanoušků i kolegů, kteří přidali své gratulace.

Martin Dejdar je na sociálních sítích poměrně aktivní a jeho oblíbenost mezi fanoušky značí i více než sto tisíc sledujících na jeho Instagramu.

Herec na konci minulého roku pár kolegů z branže naštval projektem, kdy chtěl za peníze prodávat přání od celebrit. I když za celou věcí stál zřejmě dobrý záměr, řada osobností netušila, že je Dejdar na svých stránkách „nabízí“. Dostal se tak do křížku třeba s herečkou Nikol Štíbrovou.

Omlouvat se musel i známému youtuberovi Kovymu, kterého ve svém projektu uvedl omylem. Velmi překvapený byl i jeho kolega a kamarád Jiří Lábus, který prý o ničem také nevěděl.

Herci se většinou shodli na tom, že by si od svých fanoušků za zdravice rozhodně zaplatit nenechali. Po kritice, která se na Dejdara snesla po tomto skandálu, oznámil na sociálních sítích, že s projektem končí.

Uznání si podle kolegů herec zaslouží

Přestože tehdy několik osobností naštval, díky vstupu do Síně slávy Artes je vidět, že si ho naprostá většina umělců cení. Přidáváme se k nim a Martinovi gratulujeme!

Zdroj: instagram Martina Dejdara, artes.cz
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články