Lionel Messi se pochlubil svou maminkou. Takto vypadá žena, která zplodila možná nejlepšího fotbalistu všech dob

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
messi
Zdroj: Christian Bertrand / Shutterstock.com

Jižní Amerika je rodištěm velkých sportovních talentů, hlavně co se fotbalu týče. Jedním z nich je také argentinský útočník FC Barcelony Lionel Messi. Z jakého pochází zázemí a jak vypadá maminka slavného fotbalisty?

Narodil se v Argentině v roce 1987 a jeho celé jméno zní Lionel Andrés Messi Cuccittini. Byl třetím synem v rodině vedoucího ocelárny Jorgeho Messiho a pracovnice v továrně na magnety Celie Cuccittini. V krvi mu kolují také italské a španělské geny.

Vyrůstal ve velmi milující rodině, kde všechny děti vedli ke sportu. Největší oblíbenosti se těšil fotbal, který Lionel od útlého dětství hrál se staršími bratry.

Na fotbalovém hřišti byl odmala jako doma

Ve čtyřech letech nastoupil do klubu v blízkosti svého bydliště, kde ho trénoval jeho otec. Fotbal s ním ale v raném dětství nejvíce prožívala babička z matčiny strany, která ho také doprovázela na všechny tréninky a zápasy.

Byl opravdovým talentem, který střílel góly a zároveň bavil diváky bravurními kousky a triky, jež s míčem zvládal.

Když babička zemřela těsně před jeho jedenáctými narozeninami, hodně ho to vzalo a od té doby své góly vždy oslavuje vzhlédnutím k nebi na počest své babičky.

Zdravotní komplikace

V té době přišel další šok. Leovi, jak jej doma nazývají, byl diagnostikován nedostatek růstového hormonu a rodiče neměli dost peněz na léčbu. Usmálo se na něj evropské štěstí, protože o něj projevil zájem katalánský klub Barcelona a nabídl mu kontrakt, který zahrnoval i financování léčby.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leo Messi (@leomessi)

V říjnu 2004 měl svůj debutový zápas v barcelonském A týmu a o pár měsíců později se stal v sedmnácti letech nejmladším střelcem v dresu tohoto klubu.

Tím ale rozhodně s rekordy neskončil. Má jich na kontě ještě spousty, loni v prosinci například překonal Pelého v počtu gólů za jeden klub. Když získal pošesté ocenění Zlatý míč, jeho matka přiznala, že už vůbec nevěřila, že by ho mohl dostat.

Pyšná matka

Na svého syna je Celia velmi pyšná. Stále ji nepřestává překvapovat tím, co všechno dokáže. Navíc jako matka cítí také hrdost, jakým člověkem její syn je a že si stále zachoval svou skromnost.

Tak jako každou jinou matku i ji velmi mrzí, když ho někdo kritizuje, nicméně i v takových chvílích se mu snaží být oporou.

Ze srdce by mu však přála, aby si vyřídil účty s argentinským národním týmem a vyhrál s ním mistrovství světa nebo Copa América.

Lionel si je vědom podpory, jaké se mu od rodiny dostává, a svou maminku má velmi rád, nedávno jí veřejně vyznal lásku skrze sociální sítě. V této nenápadné ženě byste rozhodně nehledali matku fotbalového velikána.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články