Legendy NHL: Sraz nejlepších hokejistů na rybníku. Poznáte je všechny? Pokud ne, my vám poradíme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nhl
Zdroj: Profimedia

Když se řekne legendární hokejista, kdo všechno vás napadne? Možná si vzpomenete hned na několik jmen, ale bude vám dělat problém je přiřadit k tváři. Připravili jsme si pro vás malou hádanku. Podívejte se na fotografii a zkuste pojmenovat všechny legendární hráče, kteří se sešli na jednom rybníku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Chirps (@chirps)

Pořád nevíte? Pomůžeme vám si vzpomenout. Na fotce zleva stojí:

1) Pavel Bure

Legendární Rus, který hrál na pozici pravého křídla, si odvezl z olympiády v Naganu stříbro, o čtyři roky později ze Salt Lake City zase bronz. Kariéru rozjel v roce 1987 v týmu CSKA Moskva, kde působil čtyři sezóny.

V roce 1991 pak debutoval za zámořský tým Vancouver Canucks, na konci devadesátých let a začátku milénia hrál za Floridu Panthers. Poté oblékl dres New York Rangers. Nastoupil na 702 zápasů a je členem Síně slávy IIHF i Hokejové síně slávy v Torontu.

2) Wayne Gretzky

Waynea Gretzkyho snad ani není potřeba představovat. Je označován za nejlepšího hokejistu všech dob nejen fanoušky, ale také sportovními novináři a dalšími experty. A že to není nepodložené tvrzení.

Tento centr vede statistiky v asistencích a je zapsán jako nejlepší střelec v historii NHL. Gretzky je také úplně jediným hráčem, který v jedné sezóně získal více než 200 bodů. Povedlo se mu to dokonce čtyřikrát.

3) Paul Kariya

Kanadský hokejista oblékl dresy týmů Colorado Avalanche, Nashville Predators St. Louis Blues či Mighty Ducks of Anaheim, který má i na fotografii.

V tomto týmu v NHL startoval a už za rané kariéry byl svým stylem přirovnáván právě k výše zmíněnému Gretzkymu. I on je držitelem zlaté medaile z olympiády v Salt Lake City.

4) Jaromír Jágr

Náš nejúspěšnější hokejista je aktivní i ve svých 48 letech. Kariéru zahájil na Kladně, v NHL hrál za Pittsburgh Penguins, New York Rangers nebo Floridu Panthers.

Vyzkoušel si i kluziště v KHL, v roce 2008 se upsal hokejovému týmu Avangard Omsk. Nyní působí opět ve svém rodném městě společně s dalším reprezentantem Tomášem Plekancem.

5) Mario Lemieux

Hokejový útočník Mario Lemieux je neodmyslitelně spjatý s klubem Pittsburgh Penguins. Odehrál za něj sedmnáct sezón, a nyní je dokonce jeho majitelem. S tímto týmem zvedl nad hlavu dvakrát Stanley Cup jako hráč a už třikrát právě jako jeho vlastník.

6) Eric Lindros

Předposledním mužem na fotografii je další zlatý medailista z olympiády v Salt Lake City, bývalý střední útočník Eric Lindros. Se svými spoluhráči Mikaelem Renbergem a Johnem LeClairem tvořil Legii zkázy, obávaný útok Philadelphie Flyers. Dres tohoto manšaftu ostatně oblékl i na snímku s ostatními legendami.

7) Gordie Howe

Sedmu úspěšných uzavírá Gordie Howe, též známý pod přezdívkou Mr. Hockey. Howe je čtyřnásobný vítěz Stanley Cupu a v roce 1972 byl uveden do Hokejové síně slávy. Podle něj se jeden čas jmenovala trofej pro nejužitečnějšího hráče základní části ligy World Hockey Association. Zemřel v červnu roku 2016 ve věku osmdesáti osmi let.

Autor: Marek Slanina


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články