Legendární Jaroslav Uhlíř má opravdu půvabnou manželku. Podívejte se, jak vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jaroslav Uhlir
Zdroj: Petr Merta / CNC / Profimedia

Známý český písničkář Jaroslav Uhlíř dal vzniknout mnoha hitům, které dnes znají všechny věkové kategorie v celém Česku. Loni oslavil sedmdesáté páté narozeniny. Jeho velkou oporou v obtížném období je půvabná manželka Helena.

Jaroslav Uhlíř se narodil v roce 1945 v Praze. K hudbě měl blízko už jako malý chlapec, když zpíval v Dětském pěveckém souboru Československého rozhlasu pod vedením Bohumila Kulínského.

Osudová setkání

Svou hudební kariéru začínal v kavárenských tanečních skupinách. Byl členem skupiny Providence a Faraon, kde se seznámil s Karlem Šípem.

Osudové pro něj bylo setkání s hercem, režisérem a hudebníkem Zdeňkem Svěrákem. Potkali se v Československém rozhlase, kde Jaroslav pracoval jako skladatel.

Po boku Karla Šípa se začal objevovat jako spolumoderátor v televizním pořadu Hitšaráda a později Galašaráda. Koncem sedmdesátých let byl krátce členem Divadla Járy Cimrmana.

Se Zdeňkem Svěrákem spolupracoval na hudebním televizním pořadu pro děti Hodina zpěvu, a to téměř třicet let.

Jaroslav Uhlir manzelka

Zdroj: Profimedia

Objevoval se v televizi i v divadle

Hudbu Jaroslav Uhlíř složil ke známým českým filmům a pohádkám, které diváky baví dodnes, a písničky zná téměř každý. Patří mezi ně Ať žijí duchové!, Vrchní, prchni!, Lotrando a Zubejda nebo S čerty nejsou žerty.

Hudba k Schelingerovým písním Holubím dům nebo Jabloňový list také vyšla z jeho pera. Z novějších písní je třeba zmínit tu s názvem Ani k stáru, která se stala titulní písní filmu Vratné lahve, kde v hlavní roli zazářil Zdeněk Svěrák.

Dnes jeho hity zná každý

V soukromí se dvakrát oženil. Poprvé v roce 1984 za Zoju, se kterou měl dceru Elišku. Rozvedli se v roce 2009. O tři roky později si vzal o sedm let mladší bývalou političku Helenu.

Loni hudebník oslavil už pětasedmdesáté narozeniny. Právě jeho manželka Helena je mu velkou oporou, protože věk už se na hudebníkovi začíná projevovat. Negativně na něj určitě působí také to, že už rok nemůže téměř vůbec vystupovat a dělat to, co miluje nejvíce.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články