Kytarista The Rolling Stones: Podruhé porazil rakovinu, s kapelou pracuje na novém albu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ronnie Wood
Zdroj: Bruce Alan Bennett / Shutterstock.com

Kapela The Rolling Stones je legendou rockového světa. Založena byla v roce 1962. Dodnes tvoří nové a nové písničky a fanoušky má snad v každé generaci. A to i přesto, že její členové to mnohdy vůbec nemají snadné. Nejednoho z nich totiž potkala složitá minulost a nemoci.

Nejznámějším jménem je pro fanoušky pravděpodobně Mick Jagger, kytarista a zpěvák, který mimo jiné působí také jako skladatel a producent. Jenže co by byla kapela bez ostatních členů?

Sláva skupiny nikdy nestojí pouze na jediném členovi. Kytarista Ronnie Wood sice nehraje s kapelou od začátku, po jeho nástupu v roce 1975 se ale stal právoplatným členem. Když fanouškům v roce 2017 oznámil, že má rakovinu, byla to pro ně velká rána.

První boj vyhrál už před lety

V rozhovorech pro britská média Ronnie Wood již v minulosti přiznal, že měl rakovinu plic. Chemoterapii tehdy umělec razantně odmítl. Prohlásil, že na svých vlasech pracuje už dlouhé roky, a proto o ně nechce přijít. To samozřejmě nebyl jediný důvod odmítnutí této léčby, bál se i jiných komplikací.

Nakonec si díky podpoře rodiny, kapely i dalších blízkých mohl dovolit podstoupit pětihodinovou operaci, která ho nádoru na plicích zbavila. Doufal, že je to už natrvalo, jenže po několika letech přišel další šok.

Musel bojovat podruhé

Wood samozřejmě poctivě chodil na kontroly a snažil se dělat vše pro to, aby své tělo udržel zdravé. Nicméně i přes to všechno pro něho lékaři po čase neměli dobrou zprávu.

Počátkem koronavirové krize mu oznámili, že se mu na plicích opět objevil nádor, který je pravděpodobně zhoubný. Brzy se bohužel potvrdilo, že jde znovu o rakovinu.

I napodruhé měl kytarista štěstí. Prošel sice složitým procesem, ale opět se mu podařilo se rakoviny zbavit a lékaři doufají, že tentokrát již natrvalo. Bohužel to ale s jistotou nelze nikdy říci.

Pomohla mu hudba a malování

Rocker v rozhovorech řekl, že pro něho vždy bylo důležité myslet na to, co je tady a teď. Snažil se denně cvičit na kytaru a scházet se s přáteli, když to situace dovolila. Když ne, seděl doma a věnoval se malování.

To pro něho bylo zálibou dlouhé roky, jenže si na něj v posledních letech nedokázal udělat čas. Když ale zjistil, že má rakovinu, najednou se pro něho svět změnil a on se ke svému starému koníčku vrátil.

Dnes je třiasedmdesátiletý kytarista zcela zdravý. Podle jeho slov je sice pravděpodobné, že se časem zase nějaký ten problém objeví, on se ale snaží myslet především na pozitivní budoucnost.

Kapela The Rolling Stones v současnosti pracuje na novém studiovém albu. První singl s názvem Living In a Ghost Town se kapele podařilo vydat už na podzim roku 2020. Jaké budou ty další, snad fanoušci poznají brzy.

Zdroj: thesun.co.uk, CNN, rollingstone.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články