Frontman Aerosmith nebyl v 18 letech žádný svatoušek. Z kompromitující fotografie se vám bude vařit krev v žilách

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Steven Tyler hvezda
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Bouřlivé mládí si prožil frontman legendární skupiny Aerosmith Steven Tyler. S drogami začal už na střední škole a v té době se také poprvé podíval na policejní stanici. Kdo by byl tušil, že se z obyčejného mladíka z Bronxu vyklube hudební legenda.

Frontman známé americké kapely Aerosmith Steven Victor Tallarico se narodil v roce 1948 v New Yorku. Dětství strávil v části Bronx.

Oba jeho rodiče mají evropské předky. Otec Victor se věnoval klasické muzice, hrál výborně na klavír a učil na střední škole.

Eso už v mládí

Steven však nebyl vzorným mladíkem, který chodil jen do školy. Chytl se totiž špatné party a začal se seznamovat s drogami. Za držení marihuany byl těsně před maturitou ze školy vyloučen a z té doby také pochází policejní snímek.

Aby se škole pomstil, ukradl z hudební třídy baskytaru, kterou vlastnil ještě dlouhá léta, a dokonce na ní hraje v závěru klipu k písni Livin´On The Edge.

Poté, co v mládí viděl koncert Rolling Stones, našel velké zalíbení v rockové muzice. Navíc mu všichni přátelé tvrdili, že je Mickovi Jaggerovi velmi podobný. Stal se jeho velkým vzorem.

Zdroj: Profimedia

Začátky byly těžké

Ještě dřív, než založil kapelu, měl složený jeden z hlavních hitů Dream On. S Joem Perrym a Tomem Hamiltonem se dali dohromady v roce 1970 a Steven do kapely přivedl ještě svého kamaráda Raye Tabana.

Společně se přestěhovali do Bostonu, žili v malém bytě a toužili po hudební kariéře.

Než se proslavili, čekala je ještě výměna kytaristy Tabana za Brada Whitforda. Poté, co vydali debutové album s již zmíněným singlem Dream On, jejich sláva stoupala.

Začali vyprodávat koncertní haly a v polovině sedmdesátých let vydali ještě další dvě alba.

Drogy ho naprosto ovládly

S popularitou ale stoupalo i Stevenovo zalíbení v drogách a on se tím nikdy netajil. Občas se dokonce stávalo, že pod vlivem nepoznal ani vlastní písničky.

V kapele to začalo vřít, a nakonec z ní na nějakou dobu odešli Joe Perry a Brad Whitford.

Steven do kapely našel záskok a v té době vydal album. Oba odejití členové se nakonec v roce 1984 vrátili a na úspěch navázali. Pod jejich nátlakem později Steven podstoupil léčení.

Steven o své drogové závislosti napsal i v pamětech z roku 2012. Přiznal tam, že prošňupal kokain v hodnotě více než sto dvaceti milionů korun a přišel také o dětství své dcery Liv.

Její matka totiž chtěla dceru ušetřit pohledu na otce narkomana a Liv do dvanácti let žila v domnění, že je jejím otcem někdo jiný.

Steven se ale dal do pořádku a na divoké mládí dnes už opravdu jen vzpomíná. Legendou hudebního průmyslu ale zůstal a i dnes umí fanoušky šokovat.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články