Bratr Johnnyho Cashe zemřel opravdu strašlivou smrtí. Osudnou se mu stala cirkulárka

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Cash Johnny
Zdroj: Profimedia

Ring on Fire či I Walk the Line jsou jedny z nejúspěšnějších písní Johnnyho Cashe. Ten si užíval kariéru skvělého zpěváka naplno. Většina lidí ale netušila, jaké trauma si v sobě nese. Když mu bylo pouhých 12 let, zemřel jeho starší bratr. A to způsobem, který se mnozí lidé ani nechtějí představit.

Johnny Cash byl slavný americký zpěvák. Mnohými byl označován za jednoho z nejvýraznějších zpěváků 20. století. Jeho hudba prostupovala napříč mnoha žánry.

Nejčastěji se v jeho souvislosti mluví o country, blues, rock and rollu či gospelu.

Jeho slavná hudební kariéra je také poznamenána několika šrámy. Jedná se především o drogy a alkohol, kterému propadl v 60. letech. Nakonec se ale ze závislostí dostal, značně mu v tom pomohla jeho druhá žena June Carterová.

Většina lidí ale netušila, že největší šrám si nese hudebník ze svého dětství.

Milovaní sourozenci

Slavný zpěvák měl šest sourozenců, se kterými měl krásný vztah. Reba Hancock, Joanne Cash, Louise Cash, Tommy Cash a Roy Cash si byli se svým bratrem velmi blízcí.

Důvodem jejich rodinné pospolitosti možná bylo i neštěstí, které se přihodilo jejich bratru Jackovi.

Jack byl o dva roky starší než jeho bratr Johnny. Oba spolu měli velmi blízký vztah. Slavný zpěvák ke svému bratrovi velmi vzhlížel. A to i přesto, že jejich povahy byly velmi rozdílné.

Johnny byl veselý, bezstarostný mladík, který neustále žertoval. Jeho sourozenec byl spíše zamlklý a hodně přemýšlivý. Hodně se věnovat studiu Bible. Rodina předpokládala, že by se mohl stát ministrantem či přímo kazatelem.

Osudová cirkulárka

Nešťastná událost se stala v květnu roku 1944, když bylo Jackovi pouhých čtrnáct let. Už takto mladý se snažil své rodině finančně dopomoci, a tak si našel práci na tamní střední škole.

Jednoho dne dostal za úkol udělat z dubových špalků sloupky na plot.

Používal na to stolní elektrickou pilu. Něco se ovšem muselo stát. Pila měla možná poruchu, možná že Jack o něco zavadil.

Každopádně ho řezací nástroj vtáhl. Mladíka pila téměř rozřízla na dvě půlky. Jako zázrakem to přežil. Při snaze doplazit se pro pomoc si však rány ještě více poškodil.

Zpěváka to změnilo

Ačkoliv byl okamžitě poslán do nemocnice, šance na přežití mu dávali lékaři mizivé. Jejich předpovědi se vyplnily za týden, kdy Jack zemřel.

Slavný zpěvák byl u svého bratra i v jeho poslední hodince. Po jeho smrti měl odejít na hřbitov a vlastníma rukama dělat svému milovanému sourozenci hrob.

Všichni Johnnyho příbuzní se shodli, že zpěvák už pak nikdy nebyl stejný. Jeho osobnost prošla razantní změnou. Z vtipálka, který nebere nic vážně, se stal zamyšleným mladíkem, který rád trávil čas o samotě či v přítomnosti knih.

Rodina Johnnyho Cashe byla vždy velmi nábožensky založena, což samozřejmě ovlivnilo i samotného zpěváka. Po smrti svého bratra, který byl silně věřící, k víře přimkl ještě víc.

O tom, že tato událost měla vliv na formování jeho osobnosti i na jeho hudbu, nemůže být pochyb.

Zdroj: Biography.com, Republicworld.com
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články