Karlos „Terminátor“ Vémola, bojovník duší i srdcem. Jeho poslední přírůstek do rodiny si vás získá svými ostrými drápky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Karlos Terminator Vemola
Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

První Čech, který měl kdy možnost bojovat v UFC, Karlos „Terminátor“ Vémola je velkým milovníkem zvířat. Rozhodně ale u něj doma ve Vémolandu nemůžete čekat tradiční domácí mazlíčky, jako je pes nebo kočka. Posledním přírůstkem do rodiny je lvice Elsa.

Karel Vémola se narodil před pětatřiceti lety a jako šestiletého chlapce ho k řeckořímskému zápasu přivedl jeho otec. Postupně se dostal ke kulturistice, které se věnoval i v zahraničí.

Trnitá cesta k úspěchu

V Anglii si přivydělával jako vyhazovač v klubu. Když se mu podařilo vyhodit i velmi úspěšné fightery, jejich agent ho oslovil a začala se psát další kapitola jeho života.

Shodil svou kulturistickou váhu a v roce 2010 jako první Čech podepsal smlouvu s UFC.

Nastoupil do celkem šesti zápasů, ze kterých si odnesl dvě výhry. Po zranění ruky uvažoval o konci kariéry, ale nakonec se dal dohromady a stále se snaží o návrat do prestižní UFC.

Miluje zvířata

V osobním životě zaznamenal tak jako každý několik přešlapů. Velkou radost mu ale rozhodně dělají jeho tři děti a domácí mazlíčci, které chová ve svém domě s názvem Vémoland.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karlos „Terminator“ Vemola (@karlos_terminator_vemola)

Zvířata jsou jednou z velkých Karlosových vášní. Odmala sbíral motýly a svou zvířecí zálibu v dospělosti posunul o level výše.

Podporuje zoologické zahrady a také cirkusy, za což už byl párkrát kritizován. Úspěšný fighter si z toho ale nic nedělá.

Plní si sny a doma má zoo

Malou zoo má ostatně také doma. Nečekejte ale žádnou nudnou klasiku, Karlos se rád obklopuje luxusem za peníze, které těžce vydělal.

V obývacím pokoji se v akváriu prohání žralok, pro svého nejstaršího syna pořídil krokodýla, na zahradě mu dělá společnost pes a nově také malá lvice Elsa.

Vlastnit lva bylo Karlose velkým snem, který si splnil. S domácími mazlíčky ale ještě nekončí. Svou faunu se chystá v budoucnu rozšířit o rejnoka diamantového.

Jeho láska ke zvířatům je skutečně velká. Návštěvu svého Vémolandu umožňuje svým fanouškům za vstupné a za utržené peníze podporuje zoo Plasy v Praze, kam pravidelně jezdí krmit zvířata.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články