Karla Gotta představovat nemusíme. Málokdo však ví, jak vypadala jeho maminka. My vám ji ukážeme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Karel Gott
Zdroj: 360b / Shutterstock.com

V České republice není ve světě hudby větší jméno než Karel Gott. Spousta jeho kolegů ho oslovovala Mistře a někteří mu i přes nabídnuté tykání až do jeho smrti vykali. Tolik úcty a obdivu si skutečně zasloužil.

Vystudoval obor elektromontér. Jako mladého ho zajímalo umění, a stal se proto amatérským, ale dodnes uznávaným malířem.

Pak ho začala lákat hudba, a tak se v 50. letech zúčastnil několika pěveckých soutěží.

I když zprvu nezaujal, začal vystupovat po klubech a kavárnách a jeho velký hlas ho nakonec dostal až do divadla. Vedle své práce u ČKD začal tedy pracovat také jako profesionální zpěvák.

Jeho hity nikdy nezemřou

V roce 2019 zemřel Karel Gott ve věku 80 let na akutní leukémii. Tato událost otřásla nejen Českou republikou, ale i jinými zeměmi, kde byl pro své umění známý. Je ovšem pravdou, že jeho dílo nikdy nezemře.

Celkem dvaačtyřicetinásobný Zlatý, respektive Český slavík se proslavil hity jako například Trezor, Lady Carneval, Cesta rájem, nazpíval také v češtině i němčině znělku k dětskému seriálu Včelka Mája.

Proslavil se i nazpíváním písní pro hrané filmy, jeho hit Kdepak ty ptáčku hnízdo máš? doprovázel pohádku Tři oříšky pro Popelku a píseň Jdi za štěstím zazněla ve filmu Jak se budí princezny.

Sám si také v několika filmech zahrál. Jako mladík se několikrát objevil v pohádkách, později pak v televizi vystoupil například i v seriálu Comeback, konkrétně v dílu Gott ex Machina.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ????.????.?????? (@kaja.gott.nafans)

V neposlední řadě je Gott autorem několika knih. Sepsal například dílo Obrazy, které se týká jeho výtvarných prací, dále napsal i několik knih o svém životě. Ty šly po jeho smrti doslova na dračku.

I po smrti má nespočet fanoušků. Česko na něho nikdy nezapomene

O Gottově smrti se v médiích dlouho mluvilo. A není divu. O takovou hvězdu zkrátka země nepřichází každý den. Pravdou ale je, že i když je Mistr po smrti, jeho dílo žije dál.

A dokonce i instagramový profil pro fanoušky Karla Gotta je neustále aktivní.

Každý den na něm přibyde několik nových fotek, informací a vzpomínek na Mistra, které dokazují, že on vlastně nikdy nezemře.

Před nedávnem se na profilu objevila fotka mladého Gotta po boku jeho maminky.

Černobílý obrázek zachycuje usměvavého sympatického mladíka, který se drží za ruku se stejně usměvavou ženou.

Je třeba uznat, že jeho maminka byla za mladých let opravdu krásná žena, která byla na svého syna jistě náležitě pyšná, když začal vystupovat jako zpěvák a umělec.

Podle komentářů fanoušků byl už odmalička Gott své matce podobný a některé rysy mu zůstaly až do jeho posledních dní.

Ty rysy, jeho velký hlas a nesmrtelné hity si bude celá Česká republika ještě dlouho pamatovat.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články