Jason Momoa vypustil do světa fotku z mládí. Svalnatý krasavec s pronikavým pohledem vás svým vzhledem úplně pohltí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jason Mamoa
Zdroj: Profimedia

Nejvýraznější rolí Jasona Momoa byl bezpochyby válečník Khal Drogo ze seriálového hitu Hra o trůny. Ačkoliv se objevil jen ve zlomku této ságy, rozhodně se stal nezapomenutelnou postavou. Začínal jako dvacetiletý mladík v Pobřežní hlídce a vypadal tehdy úplně jinak.

Joseph Jason Namakaeha Momoa je rodákem z amerického ostrovního státu Havaj. Pochází odtud jeho otec, malíř, zatímco matka fotografka má německo-irsko-indiánský původ.

Vyrůstal s matkou v Iowě, kde úspěšně dokončil střední školu.

Objeven světem modelingu

Za vysokoškolským studiem se vydal zpět na Havaj. Díky exotickému vzhledu z něj vyrostl velmi pohledný mladík. Není tak divu, že ho v roce 1998 objevili návrháři Eric Chandler a Takeo Kobayashi.

O rok později vyhrál na Havaji soutěž model roku a bylo jasno, kudy se jeho kroky budou dále ubírat. V modelingu slavil úspěchy a objevil se i na přehlídce prestižní značky Louis Vuitton.

Poté se mu otevřely dveře do světa showbyznysu skrze roli v seriálu Pobřežní hlídka. Bylo mu devatenáct a coby pohledný svalnatý mladík byl pro tuto roli jako stvořený.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený nostalgia baby ? (@nostalgicctimes)

Na výraznější role si počkal

Ze začátku si neuměl sehnat agenta a ani další role. Po čtyřech letech se na něj usmálo štěstí a dostal roli v seriálu Hvězdná brána. Jeho postava Ronona Dexe byla pověstná svými dredy.

Jeho prozatím největším úspěchem je bez pochyby role Khala Droga v úspěšném seriálu Hra o trůny. Ačkoliv se jeho postava objevila pouze v první sérii, rozhodně byla nepřehlédnutelná a získala si velkou popularitu u diváků.

V roce 2014 dostal další významnou roli, a to postavu Aquamana v akčním filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti.
Poté se dočkal i samostatných snímků.

Manželka je stejně extravagantní jako on

Od roku 2005 žije s bývalou partnerkou zpěváka Lennyho Kravitze Lisou Bonet. Pár tvoří dodnes, od roku 2017 jsou dokonce manželé.

Jednačtyřicetiletý herec je ve svém věku stále velmi atraktivní, ačkoliv už není tím typickým mladým krasavcem.
S dlouhými vlasy a plnovousem mu to ale i tak moc sluší.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články