Čarostřelec Jakub Kohák skáče na koš ve vší parádě. Jeho komický výraz vám zaručí záchvat smíchu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jakub Kohak
Zdroj: CNC_Robert Klejch / CNC / Profimedia

Známý český komik, herec, moderátor a režisér si v minulosti zkusil i naprosto odlišnou profesi. Na vysoké škole hrál basketbal. Když se svými necelými dvěma metry vyskočil, nejen soupeři se ho báli.

Narodil se v Praze v roce 1974 a dnes je známý především svým ostrovtipem, kterým srší všude, kudy chodí.

Dlouhán, který vyčnívá z davu

Vyrostl do pěkné výšky, měří bez mála dva metry, a proto se už jako mladý věnoval i basketbalu. Jak sám nedávno zmínil, přezdívalo se mu Čarostřelec a ke koši uměl skákat jako kamzík.

I přesto, že mu sport evidentně šel, si nakonec zvolil úplně jinou kariéru. Vystudoval produkci na FAMU a jeho další kroky se ubíraly spíše uměleckým směrem.

Stal se z něj velmi úspěšný režisér, a to především televizních reklam. Sbíral úspěchy i v zahraničí. Získal dokonce cenu pro Young Directors ve francouzském Cannes.

Sbíral režisérské ceny

Pod jeho taktovkou vznikaly například reklamy pro Vodafone, Kofolu, Pepsi nebo T-Mobile, kde se představil jako známý Zadar Volanič.

Není se čemu divit, že za chvíli o něj projevili zájem i jiní filmoví tvůrci. Objevil se tak v pohádce Čert ví proč, komediích U mě dobrý, Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka nebo v hlavní roli filmu Instalatér z Tuchlovic.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Kohak (@jakubkohak10)

Že je skvělý komik, potvrzuje také v pořadech Partička nebo Tvoje tvář má známý hlas, kde pravidelně zasedá do poroty. Moderátorský um zase předvádí každý den v ranním vysílání Evropy 2.

Dal se i na psaní

Od roku 2014 se zařadil také mezi úspěšné autory literatury.

Vydal dvě knihy s názvem Objevy a Svět podle Koháka. O pět let později pak ještě Kůly v plotě a Svět podle Koháka: Kůly v plotě 0.5.

I v soukromí se mu daří. Nedávno po patnáctileté známosti požádal o ruku svou partnerku Báru, se kterou vychovává dva syny.

Šestačtyřicetiletý režisér, herec, komik, moderátor, bavič a spisovatel rozhodně nikdy nemůže v davu zapadnout, a to nejen díky své výšce.

Se svými dlouhými tmavými vlasy a vousy je zkrátka nepřehlédnutelný.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články