Syn Davida Kollera je rovněž skvělým bubeníkem. Podívejte se, jak moc se potatil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
David Koller
Zdroj: Profimedia

Věděli jste, že dva známí čeští hudebníci mají společného vnoučka? Syn Davida Kollera se totiž už dávno dal dohromady s dcerou Kamila Střihavky a před pár lety se jim narodil potomek.

Známý český hudebník David Koller se narodil na konci září v roce 1960 v Praze. Se zpěvem začal jako malý kluk v souboru Bambini di Praga.

Hudba ho provází od dětství

K bicím si vybudoval vztah díky svému bratrovi. Ten svou soupravu v době, kdy byl na vojně, nechal doma volně přístupnou. (Zdroj: ceskatelevize.cz)

První známější kapelou, ve které se David Koller objevil jako bubeník, byla v osmdesátých letech skupina Jasná páka. Bohužel je také postihl zákaz činnosti, a tak se David začal angažovat jinde.

V roce 1985 s P. B. CH. a Robertem Kodymem založili Lucii, kde ještě zpíval Michal Penk a účinkovali Petr Franc a Tomáš Waschinger. Členové ale kvůli lepším nabídkám odcházeli a kapela se v sestavě Kodym, P. B. CH., Koller a Dvořák ustálila až v roce 1987. (Zdroj: cs.wikipedia.org)

Rozchod a návrat na scénu

Společně zažívali velmi plodné období, stala se z nich nejoblíbenější česká kapela a získali prestižní ocenění Anděl. Konec přišel v roce 2005. Poté se většina z nich pustila do sólových projektů. V roce 2013 se na pódia opět vrátili jako Lucie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adam Koller (@adam.koller)

Ještě předtím, než se kapela stala populární, se Davidovi narodil v roce 1986 syn Adam. Otec mu byl zřejmě velkým vzorem, protože stejně jako on usedl za bicí.

Talentovaného mladíka otec hodil do vody už v patnácti letech, když mu před koncertem jeho sólového projektu Kollerband onemocněl bubeník. Mladý Adam po pár zkouškách hrál s tátovou kapelou v Londýně.

Syna vzal taky do party

Později ho otec přizval také na turné s obnovenou kapelou Lucie, což pro něj bylo velkým překvapením. Pro server Idnes.cz tehdy řekl: „Když měl přijít comeback Lucie, tak jsem se těšil, že po dlouhé době uslyším tu kapelu na velký aparát a užiji si v kotli ty staré písničky, na které jsme pařili jako jedenáctiletí. Pak táta zavolal, že by mě tam chtěli, a to jsem nečekal.“

Také Adamovo soukromí je protkáno hudební branží. Jeho dlouholetou partnerkou je totiž dcera dalšího slavného hudebníka, Kamila Střihavky, která kdysi soutěžila v České Miss.

V srpnu 2019 se jim narodil syn Vincent Eliáš, který se záhy dočkal ještě strýčka, protože David Koller se stal počtvrté otcem. Uvidíme, jestli se v budoucnu můžeme těšit na další slavné hudebníky z této rodiny. (Zdroj: frekvence1.cz)

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články