Jake Gyllenhaal za silnými brýlovými obroučkami. Jeho fotografie z dětství vás pobaví

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jake Gyllenhaal
Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Na základní škole známý americký herec se švédským jménem Jake Gyllenhaal rozhodně nepůsobil jako budoucí herecký hezounek. Za silnými brýlovými obroučky se ale skrýval velký potenciál a dnes se Jake právem řadí mezi úspěšné a krásné lidi.

Jacob Benjamin Gyllenhaal se narodil v prosinci roku 1980 do umělecké rodiny. Jeho otec Stephen je režisér a matka Noami scénáristka. Otec má švédské kořeny a po matce zase zdědil židovské předky.

Dětství strávil společně se svou starší sestrou Maggie v Los Angeles. Oba už od dětství tíhli k filmu. Není se čemu divit, když spoustu času trávili společně s rodiči v zákulisí natáčení.

Rodina talentů

Bylo přirozené, že se po vzoru rodičů také rozhodli uplatnit v tomto odvětví. Svou první hereckou roli Jake získal v jedenácti letech v komedii Dobrodruzi z velkoměsta.

V té době ale ještě nevypadal, že z něj vyroste jeden z padesáti nejkrásnějších lidí světa, což je titul, který získal v roce 2006 od časopisu People.

Nosil totiž silné dioptrické brýle a svým vzhledem připomínal spíše budoucího vědce nebo intelektuála.

Vzdělání na prvním místě

V roce 1992 si chtěl zahrát ve filmu Šampióni, ale rodiče mu nedali svolení. Nechtěli, aby byl dva měsíce pryč ze školy. Musel se tedy spokojit s rolemi v otcových filmech, stejně jako jeho starší sestra.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jake Gyllenhaal (@jakegyllenhaal)

Dostudoval střední školu v Los Angeles a v roce 1998 nastoupil na prestižní Kolumbijskou univerzitu po vzoru své starší sestry a matky.

S tím se ale pojilo stěhování na opačnou stranu kontinentu do New Yorku.

Hned v prvním roce studií získal hlavní roli ve filmu Říjnové nebe, kde zazářil jako mladý chlapec Joe ze Západní Virginie, který se snažil vyhrát školní vědeckou soutěž a vyhnout se práci v uhelném dole.

To už z něj byl pohledný mladík s velkým hereckým potenciálem.

Z brejlouna krasavcem

Za roli byl nominován na několik ocenění a zřejmě tento úspěch ho přesvědčil, že se chce herectví věnovat naplno. Po dvou letech odešel z univerzity s příslibem, že ji dodělá později, což také splnil.

V roce 2001 ztvárnil Donnieho Darka ve stejnojmenném filmu, kde si jednu z vedlejších postav zahrála také jeho sestra Maggie.

Postavu problematického teenagera s formou paranoidní schizofrenie dokázal zahrát obdivuhodně a bylo jasné, že z něj bude hvězda.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články