Ivana Mládka představovat nemusíme. Ukážeme vám však, jak vypadá jeho syn

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ivan Mladek
Zdroj: Ondřej Littera / MAFRA / Profimedia

Persona české country hudby je bez pochyby Ivan Mládek. Jeho hity jsou známé po celé republice, a to i dnešní mladé generaci, která je často zpívá u táboráku. Jakým směrem se vydal Ivanův syn?

Ivan Mládek se narodil v roce 1942 v Praze do rodiny právníka, kterým byl jeho otec Bohuslav. Vyrůstal v Holešovicích.

Mohl z něj být strojař nebo ekonom

Vystudoval střední průmyslovou školu strojní a poté nastoupil na Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde byl jeho spolužákem pozdější český prezident Václav Klaus.

Táhlo ho to ale k muzice a od roku 1966 vystupoval s jazzovými a country soubory. Na chvíli také odcestoval do Francie, kde se živil hrou na banjo a balalajku v kabaretech.

Uchvátila ho country hudba

Od sedmdesátých let aktivně vystupuje se svou kapelou Banjo Band, ve které zpívá a hraje na banjo a je autorem mnoha známých hitů.

Ivan Mladek syn

Zdroj: Profimedia

Za ta léta se z něj stala neodmyslitelná ikona české country muziky a písně jako Jez nebo Jožin z Bažin zná téměř každý.

Českému televiznímu divákovi se nejvíce zapsal do povědomí jako moderátor oblíbené Čundrcountryshow a později Country estrády.

Syn se nepotatil

Letos v únoru oslavil devětasedmdesáté narozeniny a příští rok ho čeká významné životní jubileum. Ačkoliv čas běží neúprosně, na jeho vzhledu byste to nepoznali.

Ubíhající čas je ale vidět na jeho dětech a vnoučatech. Syn Štěpán se rozhodl nejít ve šlépějích svého otce, nýbrž dědečka. Dnes je z něj také právník. Podobu se slavným country zpěvákem musíte trochu hledat, ale rozhodně tam je.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články