Hugh Jackman se vytasil s fotkou, kde vypadá jako pouliční rváč. Zda byste si na něj troufli, posuďte sami

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hugh Jackman
Hugh Jackman

Dvaapadesátiletý rodák z Austrálie a dnes známý filmový herec Hugh Jackman se ke svému současnému povolání dostal v podstatě náhodou. V mládí se totiž tak trochu hledal, vystřídal různé profese a k herectví se dostal, až když potřeboval na vysoké získat kredity. Co vše z něj mohlo být?

Australský herec se narodil v Sydney v roce 1968 a vyrůstal v početné rodině jako nejmladší z pěti dětí. Rodiče pocházeli z Anglie, ale jejich kořeny sahají až do Řecka.

Vyrůstal pod širým nebem

Když bylo Hughovi osm let, rodiče se rozvedli. Matka se vrátila zpět do Anglie, ale synové včetně Huga zůstali s otcem v Austrálii.

Na dětství vzpomíná velmi rád. Většinu času trávil venku na pláži nebo v přírodě a s otcem hodně cestovali a také kempovali. Jak sám říká, jako malý chtěl poznat celý svět a hlavu měl věčně zabořenou v atlasu.

Chodil na klasickou základní školu a poté na gymnázium, kde poprvé přičichl k herectví. V roce 1985 zazářil ve školním zpracování muzikálu My Fair Lady.

Na střední byl mladé ucho

Ačkoliv už v té době byl pohledným mladíkem, působil spíše jako ucho, od kterého by rozhodně nikdo nečekal Zlatý glóbus a úctyhodné výkony na divadelních prknech, kterých později dosáhl.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hugh Jackman (@thehughjackman)

Už tehdy se seznámil se svým dlouholetým kamarádem Gusem Worlandem. Ten se později stal moderátorem australských televizních a rozhlasových pořadů. Mimo jiné založil také charitu věnující se duševnímu zdraví poté, co se v Austrálii velmi zvýšil počet sebevražd.

Láska k poznávání světa ho ale nepřešla, a tak v devatenácti letech odcestoval do Anglie a nastoupil jako učitel tělocviku do školy.

Učitelství se mu nezamlouvalo

Po roce se vrátil zpět k protinožcům a rozhodl se nastoupit na univerzitu. Během studia si přivydělával jako prodavač na čerpací stanici nebo klaun na dětských oslavách.

Až v posledním ročníku ho to opět přitáhlo k herectví a zapojil se do dramatického kurzu v touze získat kredity navíc. V roce 1991 úspěšně odpromoval v oboru komunikace.

Poté, co nečekaně zdědil peníze, se rozhodl absolvovat soukromé herecké kurzy na australské akademii umění a začal se profesionálně věnovat divadlu.

Až od roku 2000, kdy získal roli ve filmu X-Men, se mu podařilo proslavit se po celém světě a dnes jméno tohoto urostlého Australana znají všude.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články