Doktor Hanák z Ordinace ukázal přes 40 let starou fotografii. Podívejte se, jak to rozbalil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Radim Fiala
Zdroj: Profimedia

Představitel doktora Hanáka z oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě začínal s dramatickou průpravou už jako malý kluk. Tehdy ale ještě netušil, jaká kariéra ho čeká. Poznali byste v osmiletém klukovi budoucího idola žen?

Populární herec Radim Fiala pochází z jižní Moravy. Narodil se v roce 1971 v Brně a k herectví ho to zřejmě táhlo už od dětství.

Nedávno na svém instagramovém profilu zveřejnil fotografii zhruba z roku 1979, a jak je z ní patrné, už v té době měl v sobě notnou dávku elánu.

Neposeda od dětství

Fotka osmiletého Radima pochází ze známého brněnského dramatického souboru Pírko, kde jako malý kluk možná ještě netušil, jak známý později bude.

Jak sám říká, toto období pro něj bylo zásadní, protože v souboru nejen rozvíjel a objevoval svůj herecký talent, ale také zde potkal spoustu lidí, se kterými spolupracuje dodnes.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Radim Fiala (@radim.fiala)

Dramatický soubor Pírko existuje nepřetržitě od roku 1949 a kromě Radima v něm působili také Pavel Kříž nebo Jiří Dvořák.

Důsledné herecké vzdělání

Není se co divit, že se poté Radim rozhodl vystudovat brněnskou konzervatoř a později JAMU. Ihned po absolutoriu nastoupil do divadla Husa na provázku.

Mezitím se občas objevil v menších rolích v seriálu Četnické humoresky nebo ve filmu Tmavomodrý svět.

Do povědomí diváků se ale zapsal až poté, co naskočil do seriálu Ordinace v růžové zahradě jako charismatický doktor Hanák. Právě díky němu se stal idolem mnoha žen.

Čerstvý padesátník

Ve filmu dostal první větší příležitost v roce 2008, a to ve válečném snímku Tobruk, kde ztvárnil postavu Václava Marhoula. Nedávno se objevil také v kritiky dobře hodnoceném snímku Nabarvené ptáče, tentokrát v roli záporné.

Ačkoliv letos devátého ledna oslavil padesáté narozeniny a jeho vlasy i vousy zdobí šediny, na charismatu mu to neubralo.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články