David Pastrňák má doma krásnou seveřanku. Podívejte se, jaká kočka brzy přivede na svět Pastu juniora

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
david pastrnak
Zdroj: Profimedia

Už to bude pár týdnů, co svět obletěla radostná zpráva, že je na cestě další česká hokejová naděje. Útočník David Pastrňák totiž s půvabnou přítelkyní čeká přírůstek a bude to kluk.

David Pastrňák pochází z Havířova, kde se narodil v roce 1996.

Už o tři roky později ho jeho maminka poprvé přivedla na zimní stadion, kde v dívčích krasobruslařských bruslích vyzkoušel, jaké to je klouzat se na ledě.

S hokejkou v ruce už od útlého dětství

Zalíbilo se mu to a v šesti letech ještě jako předškolák hrával za týmy první a druhé třídy. V patnácti se dostal do havířovského A týmu, ale bylo jasné, že se zde dlouho neohřeje.

V červnu roku 2014 byl draftován do NHL týmem Boston Bruins.

O půl roku později, poté, co chvíli hrál za tým Providence Bruins v AHL, se dostal na led nejprestižnější hokejové ligy. První branku si připsal hned z počátku roku 2015.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pasta (@davidpastrnak)

Pasta, jak zní jeho přezdívka, v NHL doslova září a v Česku jakbysmet. Od roku 2017 už několikrát vyhrál prestižní anketu Zlatá hokejka a loni byl vyhlášen vítězem v anketě Sportovec roku jako teprve čtvrtý hokejista v historii.

Dostal se mezi elitu

Loňská sezona pro něj celkově byla velmi povedená. V NHL byl totiž vyhlášen druhým nejlepším hráčem světa a s Alexandrem Ovečkinem společně získali titul nejlepšího střelce základní části s osmačtyřiceti vstřelenými brankami.

Možná s tím má co dělat i fakt, že je mladý útočník spokojený také v soukromí. Už dva roky mu doma dělá společnost krásná blondýnka Rebecca, se kterou se seznámil na oslavě svých dvaadvacátých narozenin.

Brzy bude otcem

Rebecca Rohlsson pochází ze Švédska a společně s partnerem si své soukromí přísně střeží. O radostnou událost, která je čeká, se ale nešlo nepodělit.

Pár totiž čeká miminko a pohlaví prozradili skrze video na Instagramu, kde odpalovali růžové a modré konfety. Nakonec převážily ty modré, a tak je jasné, že je na cestě Pasta junior.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články