Dcera Umy Thurman se opravdu povedla. Téhle krásce byste padli k nohám i vy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Thurman Uma
Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Půvabná dcera Umy Thurman a Ethana Hawka své geny rozhodně nezapře. Po matce zdědila krásu a po otci kreativitu. A oba ji samozřejmě inspirovali k herectví. Cestu k němu však zdaleka neměla prošlapanou od rodičů.

Maya Hawke je jasným příkladem toho, že když se člověk o něco hodně snaží, podaří se mu toho dosáhnout. Její cesta k showbyznysu však byla ztížená dyslexií, kterou jí diagnostikovali v dětství. Maya se ale nenechala odradit a svou pílí a talentem obtíže spojené s touto poruchou učení překonává.

Život jí změnila specifická porucha učení

Kvůli dyslexii byla v dětství nucena střídat školy jak na běžícím páse. Nevyhnula se ani všudypřítomné šikaně. Těžko bystě řekli, že se to může stát i někomu, kdo má slavné a bohaté rodiče.

Nakonec, díky tomu, že byla ze základní školy vyloučena, ji rodiče přihlásili na speciální soukromou školu v Brooklynu. Zde byl kladen důraz na uměleckou kreativitu, ne monotónní školní výuku. A to jí změnilo život.

Díky této škole a podpoře rodičů se účastnila letních škol londýnské Královské akademie dramatických umění a navštěvovala newyorské herecké studio Stelly Adlerové. Zde naplno pochopila, že se chce vážně věnovat herectví a hudbě.

Začala studovat herectví na prestižní Juilliard School, avšak po roce studium přerušila, když se rozhodla přijmout roli v seriálu Malé ženy.

Pózovala pro Vogue

Vyzkoušela si i dráhu modelky. Jako jedna z mála modelek ihned z počátku kariéry fotila pro módní časopis Vogue. Mimochodem, pro tento časopis pózovala i její matka a babička.

V roce 2019 přišla průlomová role v hororovém sci-fi seriálu Stranger Things. Za ni získala cenu Saturn.

Maya Hawke

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Pokud si diváci Mayi nevšimli v tomto seriálu, do podvědomí se jim musela dostat v nejnovějším dramatu Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Zde ztvárnila roli „květinového dítěte“, Lindy Kasabian.

Debutové album oceněné kritiky

Mimo herectví je i úspěšnou hudebnicí. V roce 2019 vydala dva singly a o rok později navázala celým albem Blush, na kterém spolupracovala s hudebníkem Jessem Harrisem. Jedná se o album dvanácti skladeb, evokujících dopisy přátelům, rodině a milencům. Album bylo kritiky dobře ohodnoceno.

Stejně jako její rodiče si Maya své soukromí pečlivě hlídá. Na sociálních sítích fotky z osobního života nesdílí, o jejích partnerech tak můžeme jen spekulovat.

Maya Hawke nás v budoucnu určitě ještě překvapí. Pro hvězdnou kariéru má snad všechny možné předpoklady. Už nyní je velkou inspirací pro všechny, kteří trpí dyslexií, aby se poruchou nenechali omezovat.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články