Dcera Rudolfa Hrušínského zdědila půvab po matce. Takto jí to sluší s manželem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jan Hrusinsky
Zdroj: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Že krev není voda, se potvrdilo v rodině Hrušínských. Už od nepaměti se totiž lidé nosící toto příjmení pohybují na české herecké scéně. Mezi nejmladší zástupce této generace patří Kristýna, dcera Jana Hrušínského a Miluše Šplechtové.

Rodina Hrušínských je odjakživa plná hereckých talentů. Začalo to už Rudolfem Hrušínským nejstarším. Pokračovalo to jeho synem Rudolfem Hrušínským starším a jeho dětmi, Rudolfem mladším, který již dlouhá léta vystupuje v nekonečném seriálu Ulice, a jeho mladším bratrem Janem, který má na kontě také řadu známých rolí. Ani jejich děti se od rodinné tradice neodchýlily.

Pokračování dlouhé rodinné tradice

Kristýna Hrušínská se narodila v roce 1985 do čistě herecké rodiny Jana Hrušínského a Miluše Šplechtové. Rodiče pro ni byli velkým vzorem.

Studovala střední školu se zaměřením na cestovní ruch a průvodcovství. Touha po tom jít ve šlépějích svých rodičů ji ale nepřešla ani po maturitě.

Kristýna šla ve šlépějích rodičů

Rozhodla se tedy vyzkoušet DAMU a u přijímaček uspěla. Po absolutoriu nastoupila do angažmá v Divadle Na Jezerce. Tam působí také její otec, a to dokonce jako principál.

Kristyna Hrusinska

Zdroj: Profimedia

Na otázku, zda jí nevadí pracovat v rodinném podniku, kdysi serveru Novinky.cz odpověděla: „Mně to přijde úplně přirozené. Možná je to tím, že u nás v rodině už asi od roku 1848 hraje rodina divadlo společně. Chodit sem, do Divadla Na Jezerce, mi přijde jako chodit z domova zase domů, a ne do práce.“

Divadlo střídá se seriály

Od přelomu tisíciletí se začala objevovat také před kamerou a známá je především z různých českých seriálů. Zahrála si v nových osudech Nemocnice na kraji města nebo v oblíbeném seriálu Vyprávěj. V budoucnu by se měla objevit v připravovaném filmu Pánský klub.

Ani v soukromí Kristýna nezahálí. Svůj život manželským svazkem spojila s režisérem Matějem Balcarem a v roce 2017 se jim narodil syn Vojtěch.

Půvabná brunetka sice působí dost nenápadně, ale potenciál po rodičích má veliký a rozhodně o ní ještě uslyšíme.

Zdroj: cs.wikipedia.org, csfd.cz
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články