Dcera Oldřicha Víznera zdědila půvab po slavné matce. Podívejte se, jak vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Oldrich Vizner
Zdroj: Profimedia

Dcera dvou hereckých legend Oldřicha Víznera a Jany Šulcové se v divadelním světě rozhodně neztratí. Založila totiž divadelní spolek a zapojila do něj celou svou rodinu. Po kom zdědila půvab?

Známý český herec Oldřich Vízner se narodil v roce 1947 v Praze do početné rodiny. V šedesátých letech vystudoval DAMU a poté nastoupil do angažmá v kladenském divadle.

Úspěšný byl v divadle i filmu

Po osmi sezónách přešel do pražského Činoherního klubu. Odjakživa vynikal svým skvělým komickým talentem. Od šedesátých let se začal pravidelně objevovat také před filmovou kamerou.

Divákům se asi nejvíce zapsal do paměti rolí Saturnina. Do té doby si ale zahrál v mnoha filmech a seriálech, například ve Spalovači mrtvol, po boku Daniely Kolářové v komedii Léto s kovbojem, v kultovních Sestřičkách nebo v pohádkovém seriálu Arabela.

Ani v soukromí se nenudil

Jeho osobní život byl také velmi pestrý. Stihl se totiž celkem čtyřikrát oženit a po světě chodí šest jeho potomků.

První manželkou byla známá česká herečka Jana Šulcová. Společně měli dvě dcery, Terezu a Rozálii. Poté se oženil ještě třikrát a vždy si vybral mladší partnerku.

Oldrich Vizner dcera

Zdroj: Profimedia

Z dcery Rozálie vyrostla úspěšná žena, která se i přes všechny rodinné strasti snažila dát rodinu dohromady, a to i na divadelních prknech.

Dcera zaměstnala celou rodinu

S maminkou, která byla v té době na volné noze, v roce 2011 založila agenturu Familie a začali zkoušet první hru od Neila Simona Velký holky nepláčou.

Angažovala všechny herce ze své rodiny, dokonce i otcovu třetí manželku Vendulu Křížovou, se kterou se na jednom pódiu objevuje i Jana Šulcová.

Šestačtyřicetiletá Rozálie potvrdila, že má po rodičích herecké nadání. Vzhledově je půvabná blondýna, celá maminka.

Autor: Karolína Stoczková


Související články