Dcera nejznámějšího českého zubaře Romana Šmuclera má dokonalý úsměv. Takto vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Roman Smucler
Zdroj: Jindřich Mynařík / CNC / Profimedia

Nejznámějším českým zubařem je bezpochyby Roman Šmucler, a to nejen díky tomu, že je kapacitou ve svém oboru a významně se podílí na popularizaci vědy, ale také díky své mediální kariéře. Nedávno se na sociálních sítích pochlubil svou půvabnou dcerou.

Roman Šmucler se narodil v roce 1969 v Praze, ale dětství prožil v Příbrami, kde chodil na základní školu a poté na gymnázium.

Za studiem medicíny se vydal koncem osmdesátých let do Prahy a vybral si zde obor stomatologie. Po absolutoriu v roce 1992 nastoupil na Stomatologickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Uznávaný stomatolog

Tím jeho postup na akademické půdě neskončil. Později získal dvě atestace, titul kandidáta věd a od roku 2010 je držitelem titulu docent.

Odborně se vzdělával i v zahraničí, a to napříč kontinenty. Ve svých odborných pracích se zaměřuje zejména na aplikaci laserů. Je autorem mnoha odborných článků a věnuje se také popularizaci vědy. Dnes je předsedou České stomatologické komory.

Mimo medicínu se věnoval mediálnímu prostředí. Od desíti let publikoval články v regionálním tisku. Dvakrát se umístil na předních příčkách v celostátním kole literární soutěže.

Popularizuje vědu i v mediálním prostředí

Od roku 1989 působil v pořadu Mikrofórum v Československém rozhlase, v listopadu téhož roku se dokonce podílel na revolučním vysílání.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Roman Šmucler (@smucler_roman)

Od devadesátých let se začal pohybovat také v televizním prostředí. Nejprve moderoval pořad Studio Kontakt na České televizi a později se přesunul do komerčních stanic, kde dostal prostor jako moderátor zábavných televizních show a soutěží.

Mnoho pořadů, se kterými je dnes jako odborný poradce nebo moderátor spojen, nějak souvisí s vědou či vzděláváním. Posledním takovým pořadem je Tajemství těla.

Dcera je celá maminka

V soukromí byl dvakrát ženatý. Poprvé se jeho manželkou stala výkonná ředitelka TV Nova a později generální ředitelka mediálního domu Ringier Libuše Šmuclerová. V roce 2001 se jim narodila dcera Justina-Anna. S druhou manželkou Ivou má syna Karla Josefa.

Prvorozená dcera je už dospělá, ale i tak si občas udělá chvilku na svého otce. Ten se o rodinný okamžik podělil na svém Instagramu. Dcera je celá maminka. Uvidíme, jestli se v budoucnu bude držet řemesla svého otce nebo maminky.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články