Dcera Michaela Schumachera je energická kráska. Vydala se ve šlépějích otce, ale její osobitý povoz vás zvedne ze židle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Michael Schumacher
Zdroj: cristiano barni / Shutterstock.com

Na konci loňského roku uběhlo už sedm let od nešťastné nehody na lyžích, při níž se bývalý špičkový závodník Formule 1 vážně zranil. Rodina je od té doby velmi střídmá s vyjádřeními ohledně jeho zdravotního stavu. Jedno je ale jisté, jeho potomci mu dělají velkou radost.

Michael Schumacher je rodákem ze západoněmeckého Hürthu, kde se narodil v lednu roku 1969. Otec byl zedníkem a maminka provozovala kavárnu u motokárové trati.

K motoristickému sportu ho už ve čtyřech letech přivedl otec. Ze začátku závodil na podomácku vyrobené motokáře, ale už tehdy bylo jasné, že z něj jednou bude velký závodník.

Stejně jako on se pro rychlé vozy nadchl i jeho mladší bratr Ralf.

Začínal v motokárách

Postupně se skrze motokáry v roce 1988 propracoval až k samotné formuli. Jezdil také ve sportovních vozech a v roce 1991 zajel nejrychlejší kolo v závodě 24 hodin Le Mans.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gina Schumacher (@gina_schumacher)

Ve stejném roce poprvé nastoupil za stáj Jordan ve Formuli 1. Poté si jej Flavio Briatore přetáhl do Benettonu, se kterým získal první mistrovský titul. V roce 1996 nastoupil do Ferrari a začala jeho krasojízda.

Osudová disciplína F1

Formule 1 mu do cesty přivedla i jeho osudovou lásku. Poté, co se rozešla s jeho soupeřem, se Corinna zamilovala do Michaela a v roce 1995 se vzali.

I přes náročný program a cestou za úspěchy v motorismu nezapomínal na rodinný život. V roce 1997 se jim narodila dcera Gina-Maria a o dva roky později syn Mick.

Motorismus však není sport vhodný pro dívky, ačkoliv i jim to za volantem sluší. Mladá Gina však nešla daleko a místo koní pod kapotou řídí koně opravdového.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gina Schumacher (@gina_schumacher)

Červená žokejka v akci

Věnuje se totiž jezdectví. Právě tento koníček jí nejvíce pomáhal v dobách, kdy si její otec způsobil vážné zranění.

Nezapomíná na něj ale nikdy, i při závodech mu vzdává hold. Naposledy to bylo v roce 2019, kdy její kůň i ona oblékli rudé barvy tátovy nejúspěšnější stáje Ferarri.

Měla na sobě stejnou kombinézu jako jezdci Formule 1, a to včetně helmy.

Po otci Gina zdědila úsměv a rozhodně mu dělá velkou radost, že i ona si našla svou stáj s tím pravým koněm.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články