Dcera Dominika Haška zazářila v Česko Slovensko má talent. Podívejte se, jak překrásně dnes vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dominik hasek
Zdroj: Profimedia

Krásná dcera legendárního hokejového brankáře Dominika Haška se snaží prosadit ve světě hudby. Ačkoliv se musela v minulosti poprat s různými nálepkami, nenechala se odradit a dokázala, že má stejný zápal pro věc jako její slavný otec. Jak s kariérou začínal otec a jak se proslavila Dominika?

Dominátor alias Dominik Hašek je legendárním českým hokejovým brankářem. Narodil se v roce 1965 v Pardubicích jako Dominik Kaštánek.

Rodiče se ale v jeho dvou letech rozešli a matka se znovu provdala za Jana Haška.

Začínal jako dítě na rybníku

Ovšem až do deseti se Dominik jmenoval pořád Kaštánek, až poté biologický otec souhlasil se změnou příjmení.

Na zamrzlý rybník ho poprvé přivedl jeho nevlastní otec v pěti letech. Doma si pak hrával na brankáře a své vzory měl v tehdejších gólmanech Tesly Pardubice, kterými byli Miroslav Lacký a Jiří Crha.

Začal chodit do přípravky a s týmem mladších žáků i dorostu slavil úspěchy. Ve třinácti byl vybrán do reprezentačního týmu šestnáctiletých, se kterým se účastnil turnaje v Togliatti a dovezl si trofej pro nejlepšího gólmana.

Jako šestnáctiletý také poprvé nastoupil do ligového zápasu za Teslu Pardubice proti Spartě, a i když to nedopadlo úplně dobře, na lavičku už se dostával pravidelně.

Velký talent od mládí

V roce 1983 si jako nejmladší brankář v historii odbyl premiéru v národním týmu. Bylo jasné, že je opravdovým hokejovým talentem a zájem o něj měli i v zámořské NHL.

Tam se ale podíval až po sametové revoluci, kdy se nemusel obávat emigrace.

S týmem Detroit Red Wings dvakrát zvedl nad hlavu Stanleyův pohár. V roce 1998 si užil fenomenální výhru s národním týmem na zimních olympijských hrách v Naganu.

V zámoří ho také doprovázela rodina. S manželkou Alenou se znal už ze studií na gymnáziu. Narodili se jim dvě děti, dcera Dominika a syn Michael.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dominika Hasek (@dhaskova)

Boj s nálepkou

I přesto, že jsou jeho potomci nositeli slavného jména, nemají to ve svých profesních dráhách jednoduché.

O tom by mohla vyprávět dcera Dominika. Odjakživa ráda zpívala a v patnácti letech se rozhodla zkusit štěstí v talentové soutěži Česko Slovensko má talent.

Od porotců dostala skvělé hodnocení, ale i tak se objevili zlí jazykové, kteří ji měli za prominentní holčičku slavného tatínka.

Opak je ale pravdou, protože Dominika na sobě pracuje. Zápal a nadšení pro danou věc asi zdědila po tatínkovi.

Protože však vyrůstala v zahraničí, bylo pro ni vždy přirozenější zpívat anglicky. I proto se za studiem vydala do Británie, kde absolvovala konzervatoř v Leedsu.

V zahraničí na sobě zapracovala

Během studií dokonce dala dohromady kapelu s názvem Domi. Loni v květnu jí měla vyjít deska a také měla odehrát několik koncertů v Česku.

Bohužel to situace nedovolila. Dominika ale rozhodně nehází flintu do žita a těší se, až se bude moci postavit na pódia.

Tatínek je na ni řádně pyšný i přesto, že se nedala na sport. Vůbec to ale nevadí, protože by byla velká škoda, kdyby svou krásnou tvář schovávala pod jakoukoliv maskou.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články