Dcera Dagmar Havlové se herectví vyhnula obloukem. Prozradíme vám, čím se tahle kráska živí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dagmar havlova
Zdroj: Profimedia

Bývalá první dáma je úspěšnou herečkou. Její dcera se ale vydala úplně na jinou dráhu. Namísto prken, která znamenají svět, zvolila studium práv. Rozhodně tak patří mezi nejkrásnější české právničky.

Láska začala bodnutím pletací jehlicí

Nina Veškrnová se zrodila z osudové lásky Dagmar Havlové, tehdy Veškrnové, a Radvíta Nováka. Dvojice se seznámila na škole.

Dagmar coby milovnice pletení dokonce budoucího partnera bodla jehlicí, když ji odmítl nechat opisovat. Možná tehdy se velká láska zrodila.

Společně poté ještě studovali JAMU a v roce 1975 se vzali. Oba se ale dočkali vyloučení ze školy. O rok později se jim narodila dcera Nina. Rozváděli se v roce 1980, přátelství jim však vydrželo léta.

Tragická smrt tatínka

Herec zemřel roku 2015 a Havlová o něm mluvila jako o své osudové lásce. V posledních chvílích jeho života s ním byla, přestože jim manželství trvalo jen pět let. Herce nakonec zradilo nemocné srdce.

Dcera Nina se po smrti tatínka zhroutila, nečekala, že o tatínka přijde ještě před čtyřicátými narozeninami.

nina veskrnova

Zdroj: CNC_Martin Hykl / CNC / Profimedia

S tatínkem měla skvělý vztah, nyní jí tak zbyla jen maminka, ze které udělala několikanásobnou babičku. Společně oplakávaly už čtyři roky před smrtí tatínka i smrt Václava Havla. S tím Nina také dobře vycházela.

Úspěšná právnička

Po vystudování Právnické fakulty Univerzity Karlovy v roce 2004 vydržela Nina v oboru čtyři roky, poté odešla na mateřskou dovolenou s dcerami Sofií a Stellou.

Po návratu z mateřské se dočkala veliké pocty, protože ji prezident Miloš Zeman jmenoval soudkyní. Obstála ve veliké konkurenci dvaceti jedna žen a dostala se do výběru třiceti jmenovaných soudců.
Podle serveru Blesk.cz jí Zeman při jmenování a skládání soudcovského slibu řekl: „Pozdravujte maminku.“

Zdroj: TV Nova
Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články