Dcera Bena Stillera má andělskou tvář. Do jejích neotřelých rysů se zamilujete

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ben Stiller
Zdroj: Lucky Team Studio / Shutterstock.com

Vynikající komik a hvězda komedií Fotr je lotr nebo Noc v muzeu už je sice nějaký ten pátek rozvedený, s manželkou ale zvládli výchovu dětí na výbornou. Starší dcera Ella Olivia vyrostla v krásnou mladou slečnu a svého otce často doprovází na společenských akcích. Bude z ní komička po tátovi?

Benjamin Edward Stiller se narodil v New Yorku v roce 1965 do židovské rodiny. Jeho rodiče Jeremy a Anne Stiller byli úspěšní komici. Ačkoliv se snažili své děti od světa showbyznysu odradit, Ben si šel za svým.

Před kamerou se poprvé objevil v desíti letech a potvrdil si tak, čemu se chce věnovat. Střední školu sice absolvoval ještě v New Yorku, na vysokou se ale vydal na opačnou stranu Spojených států Amerických.

Skvělý debut

Na univerzitě v Los Angeles začal studovat film, ale po roce si to rozmyslel a rovnou se vrhl do před kameru. Nemohl si přát lepší debut než skrze film Stevena Spielberga Říše slunce, který byl v několika kategoriích nominován na Oscara.

Jeho kariéra se slibně rozjížděla a od konce devadesátých let začal pracovat jako herec a scénárista v show Saturday Night Live. O rok později dostal svou vlastní show. Přestože byla úspěšná a získal za ni cenu Emmy, zrušili ji.

Nemusel si však zoufat, protože se začal pravidelně objevovat v komediích. V té první, nejúspěšnější, Něco na té Mary je si zahrál po boku Cameron Diaz. Následovaly Rabín, kněz a krásná blondýna, Fotr je lotr a jeho pokračování, Noc v muzeu nebo Zoolander.

Perfektní komik

Stal se také leaderem Frat Pack, skupiny herců, kteří se společně často objevovali v různých filmech. Patří mezi ně Jack Black, Will Ferrell, Vince Vaughn, Owen Wilson, Luke Wilson a Steve Carell.

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

V soukromí se v roce 2000 oženil s hereckou kolegyní Christine Taylor, kterou potkal při natáčení televizní show. Ta před ním randila s Neilem Patrickem Harrisem, který se ale později přiznal, že je gay.

Vzali se na Havaji, o dva roky později se jim narodila dcera Ella Olivia a za další tři roky ještě syn Quinlin Dempsey.

Z dcery je kočka

Manželství se sice v roce 2017 rozpadlo, ale kvůli dětem se k sobě vždy chovali velmi hezky. S dětmi se často objevovali i na různých veřejných akcích. Z Elly mezitím vyrostla krásná slečna, která se zřejmě bude chtít vydat ve stopách svého otce.

Začínala už v osmi letech v animovaném filmu Megamysl, kde propůjčila svůj hlas školnímu dítěti. V roce 2014 se společně s bratrem objevili ve filmu Noc v muzeu, kde zářil jejich otec. Na své kariéře stále pracuje a také veřejně podporuje svého otce.

V roce 2019 mu dělala společnost na slavnostním předávání Zlatých glóbů a neskutečně jí to slušelo.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články