Bratr Petry Kvitové je jedno velké překvapení. Jeho nenápadný vzhled ve vás vyvolá smíšené pocity

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Petra Kvitova
Zdroj: Profimedia

Úspěšná česká tenistka Petra Kvitová ve své kariéře zažila úspěchy i pády. Pokaždé se však dokázala odrazit, a to nejen díky své vytrvalosti, ale také rodinnému zázemí. Tenisem totiž odjakživa žije celá rodina. Jak jsou na tom její sourozenci a poznali byste vůbec jejího bratra?

Petra se narodila v roce 1990 v Bílovci, ale vyrůstala v nedalekém Fulneku. Má dva starší bratry, Jiřího a Libora, a v rodině se odjakživa sportovalo.

Tenisová rodina z Fulneku

Tatínek Jiří je učitel, bývalý starosta Fulneku a také tenisový trenér. Trenérský kurz třetí třídy si udělal hlavně proto, aby mohl ve Fulneku založit klub a trénovat své tři děti.

Už jako čtyřletou přivedl svou dcerku na dvorce TJ Fulnek a do šestnácti let ji zde trénoval, stejně jako její starší bratry.

Poté Petra přestoupila do extraligového týmu v Prostějově a šla vstříc zářivé kariéře tenisové šampionky. Už v sedmnácti se poprvé dostala do hlavní soutěže WTA Tour. Ačkoliv zápas s Polkou Domachowskou prohrála, byl to pro ni úspěch.

Tvrdá dřina nese ovoce

O rok později už se dostala do top padesátky nejlepších tenistek, získala svůj první triumf na okruhu ITF a ve French Open se probojovala do semifinále.

Zlomový byl pro ni rok 2011, kdy dosáhla svých největších úspěchů. Vyhrála Wimbledon a také Turnaj mistryň, což ji zařadilo na druhou příčku ve světovém žebříčku.

Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

S českým ženským tenisovým týmem zvedla nad hlavu také trofej ve Fed Cupu. Tuto trofej pak společně s dalšími českými tenistkami vyhrála ještě pětkrát.

Wimbledonský triumf zopakovala ještě v roce 2014 a v té době se také stala daňovou rezidentkou v Monaku, za což si vysloužila i kritiku.

Bojovnice každým coulem

Ohrožení její slibně rozjeté kariéry přišlo těsně před Vánocemi v roce 2016. V prostějovském bytě totiž byla napadena útočníkem s nožem, který jí poranil ruku, v níž drží tenisovou raketu.

Tehdy Petra ukázala, že je opravdová bojovnice, a po náročné operaci a několikaměsíční rekonvalescenci se dokázala vrátit zpátky na kurt, a dokonce opět hrát na světové úrovni.

Bratr jde ve šlépějích otce

Zatímco Petra je profesionální sportovkyně, její dva starší bratři se nakonec vydali jinou cestou. Starší Jiří je vystudovaný inženýr a z Libora se stal po vzoru otce učitel.

Momentálně působí jako zástupce ředitelky na základní škole ve Fulneku a zároveň je členem zastupitelstva města. Na svou mladší sestru je velmi pyšný a snaží se ji podporovat, i když často jen na dálku z rodného Fulneku.

V nenápadném učiteli a komunálním politikovi byste rozhodně nehledali bratra úspěšné světové tenistky. Podobu totiž na první dobrou neodhalíte.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články