Bratr Jamese Franca vypadá jako jeho přitažlivější já. Jeho smyslný pohled a exotické rysy vám nedají spát

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
James Franco
Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Americký herec James Franco, který se proslavil hlavně rolí ve snímku Spiderman, byl pro svého mladšího bratra Dava dobrým vzorem. Jako správný starší bratr mu pomohl v začátcích kariéry a rozhodně mu nevadí, že mu Dave začal šlapat na paty. V jakých snímcích Dave zazářil a má s bratrem společného něco víc než jen talent?

Dave John Franco se narodil v Palo Alto v Kalifornii v roce 1985. Matka byla židovka a otec byl portugalsko-italského původu. Vyrůstal v kompletní rodině se svými dvěma bratry Tomem a Jamesem.

Jeho vzorem se stal starší James, který si postupně razil cestičku k tomu se stát hollywoodskou hvězdou. Studoval herectví na univerzitě a po jejím dokončení se odstěhoval do Los Angeles a rozjel svou kariéru naplno. Z Toma se stal sochař a žije mimo svět showbyznysu.

Psaní do šuplíku

Za svým snem stát se hercem si šel také Dave. Nejdříve psal básně a později také scénáře. V době, kdy studoval na univerzitě psychologii, jeho básně vycházely dokonce v časopise Teen People.

Jeho herecká kariéra se rozjížděla pozvolna. Nejdříve v roce 1996 dostal příležitost v seriálu Sedmé nebe, kde měl malou nevýraznou roli, která jej moc neposunula. Soustředil se proto na studia a čekal na další příležitost.

Brácha podal pomocnou ruku

V roce 2008 díky tehdy už slavnému bratrovi Jamesovi dostal menší roli ve filmu Milk, kde jako hlavní hvězda zazářil Sean Penn. Následovaly snímky Smrt a život Charlieho St. Clouda nebo The Broken Tower.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Opravdový průlom v jeho kariéře přišel v roce 2012, dostal hlavní roli v akční komedii 21 Jump street, kde si zahrál dealera drog po boku Jonaha Hilla a Channinga Tatuma.

Tato role z Dava udělala hvězdu a další nabídky se jenom hrnuly. Film by velice úspěšný, a tak následovalo i pokračování 22 Jump street, kde si opět střihl hlavní roli.

Krasavec patřící jedné ženě

Následně jsme Dava mohli vidět ve filmu Podfukáři, Podfukáři 2 nebo spolu se Zacem Efronem ve snímcích Sousedi a Sousedi 2. Pokaždé dostal jednu z hlavních rolí.

Stejně jako James je i Dave neskutečný fešák a podobu s bratrem rozhodně nezapře. Mimo hraní ve filmech a seriálech je Dave aktivní i na sociálních sítích, kde sdílí vtipná videa ze svého soukromí.

V jeho osobním životě se zatím veřejně objevila pouze jedna žena, což bulvár nechápe, protože Dave je pořádný kus.

V roce 2012 začal chodit s kolegyní, herečkou Alison Brie, kterou v roce 2015 požádal o ruku a o dva roky později si řekli své ano. Zatím nemají žádného potomka.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články