Bratr Bena Afflecka se mu příliš nepodobá. Vedle svého statného sourozence vypadá jako zarostlý trpaslík

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ben Affleck
Ben Affleck

Známé příjmení, pod kterým si snad každý, hlavně fanynky, představí sexy idola. S příjmením Affleck ale po světě chodí hned dva herci. Mnoho z nás možná ani netuší, že bratr Bena Afflecka hrál v tolika známých filmech a že je minimálně stejně slavný a úspěšný. Jaké snímky vylepšil Casey Affleck svým výkonem a jaký vztah má se starším bráchou?

Narodil se ve městě Falmouth ve státě Massachusetts v roce 1975. Jeho otec je sociální pracovník a matka se živí jako učitelka. Nedá se tedy mluvit o nějaké herecké genetické výbavě. Oba bráchové v sobě však herecký talent objevili a dokázali jej pořádně využít.

Začal velmi dobře

Casey vystudoval herectví na Kolumbijské univerzitě a po dokončení studií se vydal na hereckou dráhu po vzoru bratra.

Už v roce 1995 dostal první roli v úspěšném filmu Zemřít pro… Tímto filmem odstartoval svou kariéru a další role se hrnuly.

Za zmínku stojí například Caseyho ztvárnění postavy Forda ve filmu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem.

Snímek, který napsal a režíroval Andrew Dominik, sleduje, jak se posedlost devatenáctiletého Forda mění v nenávist. Za tento výkon byl Casey nominován na Oscara.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Vždy v dobré společnosti

Casey měl velké štěstí na kolegy na place. Ve filmu Dannyho parťáci si zahrál po boku velikánů, jako je George Clooney nebo Matt Damon.

V některých snímcích tvůrci využili příbuzenského vztahu mezi Caseym a Benem a obsadili je společně. Potkali se například ve filmu Hledám Amy nebo Dobrý Will Hunting, kde Casey i Ben hrají kamarády hlavní postavy.

Vzorní sourozenci

Bratři Affleckovi mají mezi sebou velmi dobrý vztah, což dokazuje i občasné dohazování kšeftů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Casey Affleck (@calebcaseyaffleck)

Když Ben režijně debutoval s filmem Gone, Baby, Gone, mohl hrát hlavní roli. On ji ale nepřijal, protože se chtěl naplno věnovat režii, a roli nabídl Caseymu, který ji ztvárnil na výbornou a byl nominován hned na několik filmových cen.

Je vidět, že jim vztah dobře funguje, i když je jeden z nich v roli nadřízeného.

V roce 2014 si Casey zahrál ve sci-fi dramatu Interstellar a o dva roky později zaznamenal dosud největší úspěch.

Za roli Lee Chandlera, který se v dramatu Místo u moře nečekaně stane opatrovníkem svého synovce, dostal Oscara, Zlatý glóbus i cenu Bafta.

Milostný život pohledného herce není obsáhlý. První ženou po jeho boku byla Summer Phoenix, se kterou má dva syny. Se Summer se v roce 2018 rozvedli a Casey hned našel útěchu v náručí herečky Floriany Lima, se kterou dodnes tvoří pár.

Fešák milující zvířata

Casey, který se již dlouhou dobu stravuje jako vegan, je také bojovník za práva zvířat. Propaguje neziskovou organizaci PETA bojující za práva zvířat.

Nyní herec připravuje rodinné drama z poloviny 19. století The World to Come. Drama se bude odehrávat na americkém venkově a Casey se objeví v hlavní roli. Nechme se překvapit, jaký úspěch bude snímek mít.

Pětačtyřicetiletý herec svému o chlup slavnějšímu bratrovi Benovi rozhodně šlape na paty, a to jak po profesní stránce, tak i po té vzhledové. Když se někde objeví společně, jen těžko lze určit, který z nich je větší fešák.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články